• сабота, 15 јуни 2024
Донесена одлука за намалување на коефициентите на платите на функционерите кои ги именува Владата

Донесена одлука за намалување на коефициентите на платите на функционерите кои ги именува Владата

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Одлука со којашто се намалуваат коефициентите за пресметување на платат...

Одлуки од 11. владина седница

Одлуки од 11. владина седница

Скопје, 19 март 2024 Владата на Република Северна Македонија донесе одлука со којашто се нам...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 20 март 2024 Скопје  – Седниц...

Вучиќ му честиташе на Путин за победата на претседателските избори

Вучиќ му честиташе на Путин за победата на претседателските избори

Белград, 19 март 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска испрати писмо во кое...

Стејт департмент: Шефот на УНРВА треба да може да влезе во Појасот Газа

Стејт департмент: Шефот на УНРВА треба да може да влезе во Појасот Газа

Вашингтон, 19 март 2024 (МИА) – Шефот на Палестинската агенција за бегалци на ОН (УНРВА) Филип Лазар...

Сезоната предвреме заврши за Куртоа

Сезоната предвреме заврши за Куртоа

  Мадрид, 19 март 2024 (МИА) – Голманот на белгиската репрезентација и на мадридски Реа...

„Спотифај“ минатата година платил девет милијарди долари за авторски права за стриминг

„Спотифај“ минатата година платил девет милијарди долари за авторски права за стриминг

Лос Анџелес, 19 март 2024 (МИА) – Спотифај минатата година им платил на уметниците девет милијарди д...

Трамп: САД ќе останат во НАТО доколку земјите од ЕУ се однесуваат праведно кон Америка

Трамп: САД ќе останат во НАТО доколку земјите од ЕУ се однесуваат праведно кон Америка

Њујорк, 19 март 2024 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека СА...

Најновиот чип за вештачка интелигенција на Нвидиа ќе чини од 30.000 до 40.000 долари

Најновиот чип за вештачка интелигенција на Нвидиа ќе чини од 30.000 до 40.000 долари

Њујорк, 19 март 2024 (МИА)- Американскиот производител на компјутерски чипови Нвидиа денеска соопшти...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

20 Март 2024 Светски ден на франкофонијата Меѓународен ден на среќата

Доделени наградите од Главната вечер на Струмичкиот карневал

Доделени наградите од Главната вечер на Струмичкиот карневал

Струмица, 19 март 2024 (МИА) - Организациониот одбор на Струмичкиот карневал вечерва им ги додели на...

Организациите за заштита на медиумите реагираат по гестот на премиерот Рама кон новинарката на Сири ТВ

Организациите за заштита на медиумите реагираат по гестот на премиерот Рама кон новинарката на Сири ТВ

Тирана, 19 март 2024 (МИА) – Европските организации за правата на новинарите реагираа по денешниот г...

Блинкен предупреди дека целото население во Газа се соочува со несигурност за храна

Блинкен предупреди дека целото население во Газа се соочува со несигурност за храна

Вашингтон, 19 март 2024 (МИА) – Во најострата изјава досега, американскиот државен секретар Ентони Б...

Петровска ја поздрави одлуката на ДКСК, вели нема ништо спорно во набавката на хеликоптерите

Петровска ја поздрави одлуката на ДКСК, вели нема ништо спорно во набавката на хеликоптерите

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Министерката за одбрана Славјанка Петровска ја поздравува одлуката на А...

ИОК: Нема да има Руси и Белоруси на отворањето на Игрите во Париз

ИОК: Нема да има Руси и Белоруси на отворањето на Игрите во Париз

  Лозана, 19 март 2024 (МИА) – Русите и Белорусите нема да учествуваат во церемонијата...

Image

Остани поврзан