• понеделник, 22 април 2024

Ристо Тасев, Струмица

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Пендаровски: Мицкоски планираше каде ќе слави, а сега го фати паника и бара помош

Пендаровски: Мицкоски планираше каде ќе слави, а сега го фати паника и бара помош

Струмица, 20 април 2024 (МИА) - Коалиции се прават врз основа на исти вредности и приниципи, ако веруваш во пр...

Ковачевски: ВМРО - ДПМНЕ нема план, ниту визија за иднината, а СДСМ и коалицијата стојат единствени на европскиот пат

Ковачевски: ВМРО - ДПМНЕ нема план, ниту визија за иднината, а СДСМ и коалицијата стојат единствени...

Гевгелија, 18 април 2024 (МИА) - Единствено СДСМ и Коалицијата за европска иднина се единствена опција со един...

Јакимовски: СДСМ и ВМРО ДПМНЕ водат ноевска политика

Јакимовски: СДСМ и ВМРО ДПМНЕ водат ноевска политика

Струмица, 18 април 2024 (МИА) - СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ водат ноевска политика, од...

Со премиера на „Црна дупка“ и изложба на театарски фотографии Струмичкиот тетар ќе одбележи 75 години од постоењето

Со премиера на „Црна дупка“ и изложба на театарски фотографии Струмичкиот тетар ќе одбележи 75 годин...

Струмица, 18 април 2024 (МИА) - Со премиера на претставата „Црна дупка“ од Горан Стефановски и изложба на теат...

Струмичкиот тетар ќе одбележи 75 години од постоењето

Струмичкиот тетар ќе одбележи 75 години од постоењето

Струмица, 17 април 2024 (МИА) - Со изложба на театарски фотографии и преимера на претставата „Црна дупка“ од Г...

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставо...

Гевгелија, 16 април 2024 (МИА) - Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на...

Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Дојран 16 април 2024 (МИА) - Оние чевли коишто ги редеа пред зградата на македонската влада симболизирајќи го...

По седум години повторно се чистат одводните канали во Гевгелија

По седум години повторно се чистат одводните канали во Гевгелија

Гевгелија, 15 април 2024 (МИА) - По седум години повторно се чистат одводните канали во Гевгелија и населените...

Делегација од Општина Струмица во студиска посета во Ереван, Ерменија

Делегација од Општина Струмица во студиска посета во Ереван, Ерменија

Струмица, 15 април 2024 (МИА) - Делегација од Општина Струмица беше во неколкудневна студиска посета на Ереван...

Превентивна активност на СВР Струмица  -„Тргни порано, вози побавно, стигни безбедно“

Превентивна активност на СВР Струмица  -„Тргни порано, вози побавно, стигни безбедно“

Струмица, 14 април 2024 (МИА) - Денеска на повеќе локации во градот, на магистралниот пат А4, Струмица-Ново Се...

Три лица повредени во сообраќајка во Струмица

Три лица повредени во сообраќајка во Струмица

Струмица, 12 април 2024 (МИА) - Три лица се повредени попладнево во сообраќајка во Струмица откако две возила...

Image