• понеделник, 22 април 2024

Бисера Трајковска

Последно најавување: Sunday, 21 April 2024, 07:57 pm

Кандидатите за претседател со различни предлози за зајакнување на економијата

Кандидатите за претседател со различни предлози за зајакнување на економијата

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Седумте кандидати за претседател во предизборното гостување на Националниот серв...

Претседателските кандидати ветија намалување на корупцијата, различни ставови за реформите во судството

Претседателските кандидати ветија намалување на корупцијата, различни ставови за реформите во судств...

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Претседателските кандидати вечерва во предизборното соочување на Националниот се...

Пендаровски: Мицкоски и Силјановска го лажат народот дека уставни измени ќе нема, а пред странски дипломати велат дека ќе го сменат Уставот

Пендаровски: Мицкоски и Силјановска го лажат народот дека уставни измени ќе нема, а пред странски ди...

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Христијан Мицкоски и Гордана Сиљановска го лажат народот и секој ден повторуваат...

Ковачевски: Со членството во ЕУ можеме да го искористиме нашиот национален потенцијал

Ковачевски: Со членството во ЕУ можеме да го искористиме нашиот национален потенцијал

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Успеавме во огромно намалување на невработеноста, во подигање на животниот станд...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - На 21.04.2024 во 01.10 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Ст...

СПМ: Ковачевски промовира елементи без програма со цел да привлече гласачи

СПМ: Ковачевски промовира елементи без програма со цел да привлече гласачи

Скопје, 21 април 2024 Социјалистичката партија на Македонија оценува дека Ковачевски си промовира бомб...

„Повторно заедно’“ во Градскиот парк во Скопје

„Повторно заедно’“ во Градскиот парк во Скопје

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во Градскиот парк во Скопје денеска ќе се одржи настанот „Повторно заедно“, во о...

Николовски: Се обврзуваме за 70 отсто зголемено производство на енергија и 100 отсто енергетска независност на државата

Николовски: Се обврзуваме за 70 отсто зголемено производство на енергија и 100 отсто енергетска неза...

Скопје, 20 април 2024 Во изминатиот период, со посветена работа, силно го интензивиравме процесот на е...

Николоски: Во изминатите четири години менаџиравме криза, економијата доаѓа во фокусот

Николоски: Во изминатите четири години менаџиравме криза, економијата доаѓа во фокусот

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Економијата беше и останува врвен приоритет за Владата. Очекувањата кои беа спод...

Драгојевиќ за МИА: Поезијата е за луѓе кои сакаат да откријат нешто за себе и светот околу себе

Драгојевиќ за МИА: Поезијата е за луѓе кои сакаат да откријат нешто за себе и светот околу себе

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Поезијата е уметност која бара посветени индивидуалци, луѓе кои ја сакаат и се и...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Денеска (20.04.2024) во 00.55 часот во Охрид, полициски службеници од Од...

Таравари од Берлин: Дијаспората знае да се сензибилизира за промени, без нив не е направен ниту еден важен процес за државата

Таравари од Берлин: Дијаспората знае да се сензибилизира за промени, без нив не е направен ниту еден...

Скопје, 20 април 2024 Стотици сограѓани синоќа го пречекаа кандидатот за претседател Арбен Таравар во...

Image