• сабота, 25 мај 2024
Вучиќ свика итен состанок со клучни луѓе од безбедносниот сектор

Вучиќ свика итен состанок со клучни луѓе од безбедносниот сектор

Белград, 15 февруари 2023 (МИА)  -

Манифестацијата „И тетовските глумци поа“ годинава нема да се одржи, не доби поддршка од Министерството за култура

Манифестацијата „И тетовските глумци поа“ годинава нема да се одржи, не доби поддршка од Министерството за култура

Тетово, 15 февруари 2023 (МИА) - Традиционалната театарско-музичка манифестација „И тетовскит...

Шефот на Светска банка Дејвид Малпас се повлекува од функцијата

Шефот на Светска банка Дејвид Малпас се повлекува од функцијата

Вашингтон, 15 февруари 2023 (МИА)  -   Шефот на Светска банка, Дејв...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 февруари 2023 Скопје - Претседателот на Собранието Талат Џафери во офици...

Морачанин:  Условите што ДОМ ги наметна на Владата ќе бидат причина дали партијата ќе остане во позиција

Морачанин: Условите што ДОМ ги наметна на Владата ќе бидат причина дали партијата ќе остане во позиција

Скопје, 15 февруари 2023 (МИА) - Условите што партијата синоќа ѝ ги наметна на Владата со сто дневен...

Блинкен ќе ги посети Германија, Турција и Грција

Блинкен ќе ги посети Германија, Турција и Грција

Вашингтон, 15 февруари 2023 (МИА) -  Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе ги посети...

Македонци од Швајцарија обезбедија спортска опрема за младинската школа на ФК Љуботен

Македонци од Швајцарија обезбедија спортска опрема за младинската школа на ФК Љуботен

Тетово, 15 февруари 2023 (МИА) - Младите категории на ФК Љуботен од вечерва имаа...

Митева: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на отворање на Уставот е многу пати повторен и јасен

Митева: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на отворање на Уставот е многу пати повторен и јасен

Скопје, 15 февруари 2023 Повикот од страна на претседателот Мицкоски е повик пред се кој ш...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес истекува законскиот рок за исплата на платата на сите вработени во јавното здравство

ВМРО-ДПМНЕ: Денес истекува законскиот рок за исплата на платата на сите вработени во јавното здравство

...

Информативна сесија по повод стратегијата за развој на културата и културното образование во Кисела Вода

Информативна сесија по повод стратегијата за развој на културата и културното образование во Кисела Вода

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Во Дом на културата „Билјана Беличанец“ во Кисе...

Постепен пораст на дневните температури до крајот на неделава

Постепен пораст на дневните температури до крајот на неделава

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Времето наутро постудено, а преку денот ќе биде претежно сончево и...

Промоција на книгата  „Светиклиментовото кандило гордо светеше во рацете на г. г. Ангелариј“  во Прилеп

Промоција на книгата „Светиклиментовото кандило гордо светеше во рацете на г. г. Ангелариј“ во Прилеп

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Во просториите на градската библиотека „Борка Талески“ во Прилеп, д...

Концерт „Севда“ во Филхармонија

Концерт „Севда“ во Филхармонија

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Оркестарот на Филхармонијата...

Прекин на водоснабдувањето кај корисниците во неколку скопски населби

Прекин на водоснабдувањето кај корисниците во неколку скопски населби

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Поради промена на затворач ф-600 мм во Парк шума Гази Баба, денеска...

Спасовски во посета на реновираната кујна на ЕБР во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“

Спасовски во посета на реновираната кујна на ЕБР во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Министерот Оливер Спасовски денеска ќе оствари посета на реновирана...

Image

Остани поврзан