• понеделник, 22 април 2024

Симона Митровска

Последно најавување: Monday, 20 March 2023, 12:51 pm

Ковачевски: Одговорноста за уставните измени е на сите политички партии, не само декларативно, туку реално 

Ковачевски: Одговорноста за уставните измени е на сите политички партии, не само декларативно, туку...

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Сметам дека сите политички партии и сите политичари коишто декларативно се за чле...

Мицкоски - Переира:   На младите власта треба да им даде поголема улога во креирањето на политиките

Мицкоски - Переира: На младите власта треба да им даде поголема улога во креирањето на политиките

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дене...

Едукативен настан по повод светскиот ден на оралното здравје

Едукативен настан по повод светскиот ден на оралното здравје

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - Со цел да се зголеми свесноста за важноста на оралното здравје и да се превенира...

Балетска претстава „Пепелашка“ во НОБ

Балетска претстава „Пепелашка“ во НОБ

Скопје, 18 март 2023 (МИА) -  На сцената на Националната опера и балет денеска ќе биде изведен современио...

МОН: Испитниот материјал за државната матура е соодветен на воспитно – образовниот процес на учениците кои матурираат годинава

МОН: Испитниот материјал за државната матура е соодветен на воспитно – образовниот процес на ученици...

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Испитниот материјал за полагање на државната матура во учебната 2022-2023 е соодв...

ОДАС: Главно барање е кратење на материјалот за полагање државна матура

ОДАС: Главно барање е кратење на материјалот за полагање државна матура

Скопје, 17 март 2023 (МИА) -  Кратење на материјалот предвиден за полагање на државната мату...

Ѓорѓиевски: Основните училишта во Кисела Вода ќе добијат соларни панели

Ѓорѓиевски: Основните училишта во Кисела Вода ќе добијат соларни панели

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Основните училишта низ Општина Кисела Вода, ќе добијат соларни...

МВР Билтен ДПЛ

МВР Билтен ДПЛ

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - На 16 март 2023 во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја л...

Приведен кумановец поради предизвикување општа опасност

Приведен кумановец поради предизвикување општа опасност

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово ноќеска во 00.05 часот го лишиле од слобода...

АПИС: Остваривме средба со пратеници на ВМРО ДПЛНЕ, в понеделник ќе имаме средба со Колацијата „Можеме“

АПИС: Остваривме средба со пратеници на ВМРО ДПЛНЕ, в понеделник ќе имаме средба со Колацијата „Може...

Скопје, 9 март 2023 Денес, претставници на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) заедн...

Image