• четврток, 23 мај 2024
Денеска се очекува одлука за замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Денеска се очекува одлука за замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Освен лебот, чија цена Владата ја замрзна на 33 денари, денеска се очек...

Земјотрес почувствуван во Битола

Земјотрес почувствуван во Битола

Скопје, 9 март 2023 (МИА) - Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макро...

Тренчевска за МИА: Економско-социјалниот совет в понеделник ќе ја носи одлуката за висината на минималната плата

Тренчевска за МИА: Економско-социјалниот совет в понеделник ќе ја носи одлуката за висината на минималната плата

Штип, 10 март 2023 (МИА) - Економско-социјалниот совет во понеде...

Италијанските власти усвоија построги затворски казни за организаторите на шверцот на мигранти

Италијанските власти усвоија построги затворски казни за организаторите на шверцот на мигранти

Рим, 9 март 2023 (МИА) - Италијанските власти денеска усвоија построги затворски казни за шверцерите...

Најмалку тројца повредени во пукање во центарот на Тел Авив

Најмалку тројца повредени во пукање во центарот на Тел Авив

Тел Авив, 9 март 2023 (МИА) - Палестински напаѓач вечерва отвори оган во прометна улица во центарот...

Теренската кампања за подобра информираност на земјоделците во Неготино и Кавадарци

Теренската кампања за подобра информираност на земјоделците во Неготино и Кавадарци

Скопје, 9 март 2023 (МИА) – Во рамки на теренската кампања за подобра информираност на земјоделците,...

Демонстранти во Тбилиси кои беа приведени поради административни прекршоци се пуштени на слобода

Демонстранти во Тбилиси кои беа приведени поради административни прекршоци се пуштени на слобода

Тбилиси, 9 март 2023 (МИА) - Сите демонстранти приведени во текот на протестите на 7 и 8 март во Тби...

Руските напади во Украина се брутални и неоправдани, тврди Белата куќа

Руските напади во Украина се брутални и неоправдани, тврди Белата куќа

Вашингтон, 9 март 2023 (МИА) - Белата куќа ги осуди денешните руски воздушни напади во Украина, наре...

Прв пораз за македонските ракометари во квалификациите за ЕП 2024

Прв пораз за македонските ракометари во квалификациите за ЕП 2024

Скопје, 9 март 2023 (МИА) – Македон...

Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Лорковски во посета на Собранието

Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Лорковски во посета на Собранието

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Собранието денеска ќе го посети директорот на Секретаријатот на Ен...

Вебинар „Регулирање на мајчинското и татковското отсуство – влијание врз трошоците и промена на родовите вредности “

Вебинар „Регулирање на мајчинското и татковското отсуство – влијание врз трошоците и промена на родовите вредности “

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Мрежата за родово-одговорно буџетирање (МРОБ) денеска организира вебина...

„Ековита“ ќе врши мониторинг на остварување на изборни ветувања на градоначалникот на Неготино

„Ековита“ ќе врши мониторинг на остварување на изборни ветувања на градоначалникот на Неготино

Неготино, 9 март 2023 (МИА) – Здружението на граѓани „Ековита“ во рамки на проектот „Еко Лупа“, во н...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 март 2023 Вашингтон - Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе ја прими...

Концерт на НАЈДА и Уочи Токи во МКЦ

Концерт на НАЈДА и Уочи Токи во МКЦ

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Канаѓаните НАДЈА и Уочи Токи од Италија вечерва, со почеток во 21 часот...

Без вода дел од улицата „Јуриј Гагарин“ во Козле

Без вода дел од улицата „Јуриј Гагарин“ во Козле

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“-Скопје известува...

Image

Остани поврзан