• понеделник, 25 септември 2023

Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Лорковски во посета на Собранието

Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Лорковски во посета на Собранието

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Собранието денеска ќе го посети директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Артур Лорковски.

Како што информираат од собраниската прес-служба, Лорковски ќе учествува на состанок со Комисијата за економски прашања, на кој ќе биде презентиран Извештајот за имплементација на законодавството на Енергетската заедница во Република Северна Македонија. фф/сп/

Фото: МИА Архива

 

 

Остани поврзан