• четврток, 30 мај 2024
Африм Гаши предложен за претседател на Собранието со 75 потписи од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Африм Гаши предложен за претседател на Собранието со 75 потписи од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Со потписи од 75 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата „Вреди“ и Движењет...

Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Координаторот на пратеничката група на ДУИ Арбер Адеми денеска на прес-к...

Потпишување на Кодексот за фер и демократски избори за Изборите за пратеници

Потпишување на Кодексот за фер и демократски избори за Изборите за пратеници

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Претставници на подносителите на листи за...

Средба на Митрески со францускиот амбасадор Бомгартнер

Средба на Митрески со францускиот амбасадор Бомгартнер

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер денеска ќе биде во по...

Собранието го донесе Законот за медиуми и други закони

Собранието го донесе Законот за медиуми и други закони

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Собранието на денешната последна пленарна седница за овој парламентарен...

Седница на собраниската Комисија за економски прашања

Седница на собраниската Комисија за економски прашања

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - Во Собранието денеска седница ќе одржи Ком...

На 28 март ќе се одржи последната пленарна седница на овој парламентарен состав

На 28 март ќе се одржи последната пленарна седница на овој парламентарен состав

Скопје, 26 март 2024 (МИА) - Последната пленарна седница на овој парламентарен состав ќе се одржи на...

Пленарна седница на Собранието за 8 Март: Постигнат исчекор во законодавните промени за родова еднаквост, но тоа не е доволно

Пленарна седница на Собранието за 8 Март: Постигнат исчекор во законодавните промени за родова еднаквост, но тоа не е доволно

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Постигнат исчекор во законодавните промени за родова еднаквост, но тоа н...

Собранието на пленарна седница ќе расправа за улогата на жените во 10. состав на Парламентот

Собранието на пленарна седница ќе расправа за улогата на жените во 10. состав на Парламентот

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Годинава по повод Меѓународниот ден на жени...

Во Собранието седница на Законодавно правната комисија

Во Собранието седница на Законодавно правната комисија

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Во Собранието денеска седница ќе одржи Зако...

Промовирана книгата „30+ Жените тоа го можат“ посветена за работата на женските НВО

Промовирана книгата „30+ Жените тоа го можат“ посветена за работата на женските НВО

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Во Собранието денеска беше промовирана книгата „30+ Жените тоа го можат“...

Собранието ќе расправа за улогата на жените во 10. состав на Парламентот на пленарната седница на 8 Март

Собранието ќе расправа за улогата на жените во 10. состав на Парламентот на пленарната седница на 8 Март

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Годинава, по повод Меѓународниот ден на жените – 8 Март, Собранието ја п...

Промоција на книга  „30+ Жените тоа го можат“

Промоција на книга „30+ Жените тоа го можат“

Скопје,  6 март 2024 (МИА) - Во Собранието денеска ќе се одржи промоцијата на книгата „30+ Жени...

Собранието ќе одржи продолженија на три седници

Собранието ќе одржи продолженија на три седници

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Собранието денеска треба да одржи продолженија на три пленарни седници -...

Средба Митрески - Хаџиев: Регионалната и меѓународната соработка е клучна за развој на секоја држава

Средба Митрески - Хаџиев: Регионалната и меѓународната соработка е клучна за развој на секоја држава

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Јован Митрески денеска оствари средба со Аса...

Image

Остани поврзан