• сабота, 16 септември 2023

Без вода дел од улицата „Јуриј Гагарин“ во Козле

Без вода дел од улицата „Јуриј Гагарин“ во Козле

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“-Скопје известува дека денеска, од 09:00 часот, без вода ќе бидат корисниците на улицата „Јуриј Гагарин“, крак 4 и крак 6, во населбата Козле во Општина Карпош.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 00 часот, па до отстранување на дефектот. ир/сп/

 

Остани поврзан