• четврток, 23 мај 2024
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 март 2023 - Светски ден против расната дискриминација Брисел - Г...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 март 2023  Париз...

Мендилибар нов тренер на Севиља

Мендилибар нов тренер на Севиља

Севиља, 20 март 2023 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља експресно...

Научниците со последно предупредување за климатската криза: Да се дејствува веднаш или ќе биде предоцна

Научниците со последно предупредување за климатската криза: Да се дејствува веднаш или ќе биде предоцна

Њујорк, 20 март 2023 (МИА) - Научниците издадоа „посл...

Битиќи: Законскиот раст на минималната плата е најголемата победа на работникот во последните години

Битиќи: Законскиот раст на минималната плата е најголемата победа на работникот во последните години

Скопје, 20 март 2023  Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се прего...

Блумберг: Унгарија го блокираше заедничкото соопштение на ЕУ за налогот за апсење на Путин

Блумберг: Унгарија го блокираше заедничкото соопштение на ЕУ за налогот за апсење на Путин

Брисел, 20 март 2023 (МИА) - Унгарија ја блокираше заедничката изјава н...

Владата е подготвена да и овозможи на опозицијата да ги формулира амандманите за уставните измени, вели Маричиќ

Владата е подготвена да и овозможи на опозицијата да ги формулира амандманите за уставните измени, вели Маричиќ

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Во наредните денови ќе објавиме кои имиња ќе ги поканиме во експертскат...

Кајак кану клубот „Арка-Борец“ Велес севкупен победник на меѓународен натпревар во Босна и Херцеговина

Кајак кану клубот „Арка-Борец“ Велес севкупен победник на меѓународен натпревар во Босна и Херцеговина

Велес, 20 март 2023 (МИА) – Велешкиот Кајак кану клуб „Арка-Борец“ е севкупен победник во сите катег...

Ахмети: Потребна е сплотеност, некои се лутат, но нема враќање назад

Ахмети: Потребна е сплотеност, некои се лутат, но нема враќање назад

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Дваесет години работевеме луѓето да бидат заедно, и вечерва дојдов во Ч...

Борел: Во Охрид, Договорот не беше потпишан од правни причини, но е правно обврзувачки

Борел: Во Охрид, Договорот не беше потпишан од правни причини, но е правно обврзувачки

Брисел, 20 март 2023 (МИА) - Високиот претставник за надворешна и безбе...

Дачиќ: Србија ќе го спроведе Охридскиот договор до своите црвени линии

Дачиќ: Србија ќе го спроведе Охридскиот договор до своите црвени линии

Белград, 20 март 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Србија...

Хамилтон: Болидот на Ред Бул е најбрзиот што сум го видел во животот

Хамилтон: Болидот на Ред Бул е најбрзиот што сум го видел во животот

Џеда, 20 март 2023 (МИА) – Возачот на Мерцедес...

Дваесетина европски земји се вклучени во заедничката нарачка за испорака на муниција за Украина

Дваесетина европски земји се вклучени во заедничката нарачка за испорака на муниција за Украина

Брисел, 20 март 2023 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна п...

Антоновски: Нашата приказна е влегување во ЕУ, мора да ги спроведеме суштинските работи

Антоновски: Нашата приказна е влегување во ЕУ, мора да ги спроведеме суштинските работи

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Ние не сме во позиција да диктираме на кој начин ќе се одвиваат процеси...

Еврејската заедница во Рим го осуди однесувањето на навивачите на Лацио

Еврејската заедница во Рим го осуди однесувањето на навивачите на Лацио

Рим, 20 март 2023 (МИА) – Еврејската заедница...

Image

Остани поврзан