• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Изет Меџити: Собирот во понеделник е собир на „артанисти“

Изет Меџити: Собирот во понеделник е собир на „артанисти“

17 март 2023

Перез: Ред Бул изгледа одлично во целина, но конкуренцијата сепак се чувствува

Перез: Ред Бул изгледа одлично во целина, но конкуренцијата сепак се чувствува

Џеда, 17 март 2023 (МИА) - П...

Мицкоски - Переира:   На младите власта треба да им даде поголема улога во креирањето на политиките

Мицкоски - Переира: На младите власта треба да им даде поголема улога во креирањето на политиките

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Миц...

Зеленски ја оцени како историска одлуката на Хашкиот суд за апсење на Путин

Зеленски ја оцени како историска одлуката на Хашкиот суд за апсење на Путин

Ковачевски-Ескобар: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Ковачевски-Ескобар: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Охрид, 17 март 2023 (МИА) - Премиерот Ковачевски вечерва во Охрид се сретна со специјалниот претст...

Меси го напушти тренингот на ПСЖ поради непријатност во мускулите, Аргентинецот не се скара со Галтие

Меси го напушти тренингот на ПСЖ поради непријатност во мускулите, Аргентинецот не се скара со Галтие

Париз, 17 март 2023 (МИА) - ...

Вучиќ: Во Охрид ништо не потпишувам, ќе разговарам за нормализација на односите

Вучиќ: Во Охрид ништо не потпишувам, ќе разговарам за нормализација на односите

  Белград, 17 март 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска де...

Белата куќа за налогот за апсење на Путин: Русија да одговора за воените злосторства против човештвото во Украина 

Белата куќа за налогот за апсење на Путин: Русија да одговора за воените злосторства против човештвото во Украина 

 

Протест на десницата во Белград против европскиот план за Косово

Протест на десницата во Белград против европскиот план за Косово

  Белград, 17 март 2023 (МИА) – Повеќе илјада преставници на десничарските партии и дви...

Ковачевски, Борел и Лајчак пристигнаа во Охрид за претстојниот дијалог помеѓу Србија и Косово

Ковачевски, Борел и Лајчак пристигнаа во Охрид за претстојниот дијалог помеѓу Србија и Косово

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со високиот претставник на ЕУ за...

Пендаровски - Борел: Очите на ЕУ и на луѓето од Западен Балкан се насочени кон Охрид

Пендаровски - Борел: Очите на ЕУ и на луѓето од Западен Балкан се насочени кон Охрид

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Добрососедството, добрите односи меѓу соседите и регион...

 Рама за прв човек на ШИШ ја предлага косовката Влора Хисени

 Рама за прв човек на ШИШ ја предлага косовката Влора Хисени

Тирана, 17 март 2023 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама на денешната средба, на шефот на државата,...

Кендрик Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Кендрик Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Лос Анцелес, 17 март 2023 (МИА) -

Вучиќ: Ништо не потпишувам во Охрид, разговарам за нормализација на односите

Вучиќ: Ништо не потпишувам во Охрид, разговарам за нормализација на односите

Сремска Митровица, 17 март 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изја...

Image

Остани поврзан