• сабота, 18 март 2023

Изет Меџити: Собирот во понеделник е собир на „артанисти“

Изет Меџити: Собирот во понеделник е собир на „артанисти“

17 март 2023

Потпретседателот на ДУИ и пратеник Изет Меџити се изјасни за собирот организиран од Кабинетот на вицепремиерот Артан Груби, за кој тој водеше кампања со парите на Албанците и кој, според него, е обид да се оправда незаслужената позиција што ја има.

Меџити нема да учествува на собирот, бидејќи тоа е собир организиран со притисоци врз гласачите што ги подели.

 „Не сме поканети.  Тоа е собир на артанисти.  Ја тероризираа јавната и државната администрација, добиваат списоци со закани кој ќе учествува.  Ќе се носат од сите градови, секаде“, рече потпретседателот на ДУИ Меџити.

Инаку, во понеделник во салата „Шабан Трстена“ во Чаир, во 19 часот, Артан Груби и неговата извршна власт ќе одржат собир со присуство на претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Изет Меџити - пратеник и потпретседател на ДУИ

________________________________________________________________________________________ 

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Миа мрежа