• недела, 02 април 2023

Слаѓана Стојкова-Костоски, Струга

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

МВР и МПС пред жителите на Струга го објаснија концептот на полициско работење со заедницата

МВР и МПС пред жителите на Струга го објаснија концептот на полициско работење со заедницата

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Отсекот за превенција при СВР Охрид, денеска во Струга, ја спроведе заедничката к...

Инспекторатот за животна средина забележал траги од нафта при вонреден надзор во фирма во Вевчани

Инспекторатот за животна средина забележал траги од нафта при вонреден надзор во фирма во Вевчани

Вевчани, 31 март 2023 (МИА) - Траги од нафта кај местото викано Ведрани во Вевчани биле забележани при вонредн...

Шаќири и Мерко на увид на градежните активности во ОУ „Браќа Миладиновци“

Шаќири и Мерко на увид на градежните активности во ОУ „Браќа Миладиновци“

Струга, 31 март 2023 (МИА) - Министерот за образование и наука Јетон Шаќири и градоначалникот на Општина Струг...

Гори трска во близина на индустриската зона во Струга

Гори трска во близина на индустриската зона во Струга

Струга, 31 март 2023 (МИА) - Гори трска во Струга, во близина на индустриската зона, потврди за МИА командирот...

Во Струга парада за поддршка на децата со аутизам

Во Струга парада за поддршка на децата со аутизам

Струга, 31 март 2023 (МИА) - Под мотото „Сите сме исти“ стотина деца и млади денеска парадираа во Струга за по...

Детска трка, ден пред главната на „Трка на поезијата“ во Струга

Детска трка, ден пред главната на „Трка на поезијата“ во Струга

Струга, 30 март 2023 (МИА) - Во рамките на атлетската манифестација „Трка на поезијата“ што годинава ќе се одр...

Општина Струга ги повика туристичките работници да се претстават на Саемот во Тирана

Општина Струга ги повика туристичките работници да се претстават на Саемот во Тирана

Струга, 29 март 2023 (МИА) - Општина Струга ги повикува туристичките субјекти од 6 до 8 април да учествуваат н...

Велосипедски ден во Струга во организација на Critical Mass

Велосипедски ден во Струга во организација на Critical Mass

Струга, 29 септември 2023 (МИА) - Во организација на Critical Mass Struga в петок низ струшките улици ќе се од...

Отворена библиотека „Земи книга, остави книга“ во Струга

Отворена библиотека „Земи книга, остави книга“ во Струга

Струга, 29 март 2023 (МИА) - „Земи книга, остави книга“ е мотото на новата отворена Библиотека во Струга, лоци...

Костадиновска-Стојчевска му посака добредојде на австрискиот претседател Ван дер Белен

Костадиновска-Стојчевска му посака добредојде на австрискиот претседател Ван дер Белен

Струга, 28 март 2023 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска на граничниот пре...

Приведени три лица од Струшко за злоставување малолетничка

Приведени три лица од Струшко за злоставување малолетничка

Струга, 25 март 2023 (МИА) - Струшката полиција денеска привела три лица поради сомневање за полов напад врз м...

Брендирање на државата за подобра промоција пред инвеститорите

Брендирање на државата за подобра промоција пред инвеститорите

Струга, 26 март 2023 (МИА) - Промоцијата на Северна Македонија како земја со пово...

Image