• четврток, 30 ноември 2023
Вучиќ: Направивме добар исчекор, договоривме неколку точки, една од нив формирање на заедници на српски општини

Вучиќ: Направивме добар исчекор, договоривме неколку точки, една од нив формирање на заедници на српски општини

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Направивме добар исчекор во конструктивна атмосфера и ќе почнеме нешто д...

Борел: Косово и Србија постигнаа договор за анексот за нормализација на односите

Борел: Косово и Србија постигнаа договор за анексот за нормализација на односите

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - По 12 часа постигнавме договор како да се имплементира договорот постигн...

Изјава на високиот претставник на ЕУ Борел по средбата со Вучиќ и Курти во Охрид (во живо)

Изјава на високиот претставник на ЕУ Борел по средбата со Вучиќ и Курти во Охрид (во живо)

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Изјава на високиот претставник на Европската унија за надворешни работи...

Изјава на српскиот претседател Вучиќ во Охрид (во живо)

Изјава на српскиот претседател Вучиќ во Охрид (во живо)

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Изјава на српскиот претседател Александар Вучиќ во Охрид.

Стано: Заврши дијалогот помеѓу Србија и Косово во Охрид

Стано: Заврши дијалогот помеѓу Србија и Косово во Охрид

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Дијалогот на високо ниво помеѓу Косово и Србија што се одржуваше денеска...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски правеше есап без народот, нека се охрабри и нека излезе на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски правеше есап без народот, нека се охрабри и нека излезе на избори

Скопје, 18 март 2023

МЗТ Скопје Аеродром поразен од Игокеа

МЗТ Скопје Аеродром поразен од Игокеа

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром драстично ги намалија шансите за о...

„ГЛУМиЦИ“-Артропија претстава за остварените и неостварено соништа на глумците 

„ГЛУМиЦИ“-Артропија претстава за остварените и неостварено соништа на глумците 

АМСМ: Во понеделник прекин на сообраќај на потегот село Ветуница - мост на река Блидеш, поради минирање

АМСМ: Во понеделник прекин на сообраќај на потегот село Ветуница - мост на река Блидеш, поради минирање

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - Поради минирање, односно...

ПМФЛ: Струга победи, Шкупи ремизираше

ПМФЛ: Струга победи, Шкупи ремизираше

Скопје, 18 март 2023 (МИА) – Лидерот Струга освои попладнево три бодови про...

Во Делчево одржана првата обука од проектот за производство на био-храна

Во Делчево одржана првата обука од проектот за производство на био-храна

Делчево, 18 март 2023 (МИА) - Во Делчево се одржа прва...

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недо...

Далиќ останува хрватски селектор до 2026

Далиќ останува хрватски селектор до 2026

Загреб, 18 март 2023 (МИА) – Селекторот на фудбалската репрезентација на Хр...

Ердоган: Продолжен договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа

Ердоган: Продолжен договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа

Чанакале, 18 март 2023 (МИА) - Договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа, кој...

Image

Остани поврзан