• недела, 02 април 2023

Изјава на високиот претставник на ЕУ Борел по средбата со Вучиќ и Курти во Охрид (во живо)

Изјава на високиот претставник на ЕУ Борел по средбата со Вучиќ и Курти во Охрид (во живо)

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Изјава на високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел по средбата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти.

 

Миа мрежа