• петок, 19 јули 2024
Михаилов од ЈП „Македонски шуми“: Штетата што ќе ја претрпи планината Серта од пожарите е епохална за неа

Михаилов од ЈП „Македонски шуми“: Штетата што ќе ја претрпи планината Серта од пожарите е епохална за неа

Штип, 19 јули 2024 (МИА) -Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се...

Јорданов: Од утрината се делува во атарот на селото Селце

Јорданов: Од утрината се делува во атарот на селото Селце

Штип, 19 јули 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов денеска изјави дека од ран...

Ангелов: Пристигнаа романските авиони  „Спартан“ и  „Херкул“, ќе го гаснат пожарот под Солунска глава

Ангелов: Пристигнаа романските авиони „Спартан“ и „Херкул“, ќе го гаснат пожарот под Солунска глава

Скопје, 17 јули 2024 (МИА) - Пристигна големиот романски противпож...

Јорданов: По 10 часот ја очекуваме поддршката од воздух за пожарите во штипскиот дел на Серта

Јорданов: По 10 часот ја очекуваме поддршката од воздух за пожарите во штипскиот дел на Серта

Штип, 17 јули 2024 (МИА) - По 10 часот се очекува да пристигнат „ер тракторите“ во штипскиот дел на...

Таравари: Не верувам дека постои здравствен работник којшто би бил подготвен да повреди дете од три месеци

Таравари: Не верувам дека постои здравствен работник којшто би бил подготвен да повреди дете од три месеци

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари се уште го чека извештајот од Ко...

Кремљ за изјавата на Зеленски за учество на Русија на мировниот самит: Треба да се разјасни за каков самит станува збор

Кремљ за изјавата на Зеленски за учество на Русија на мировниот самит: Треба да се разјасни за каков самит станува збор

Москва, 16 јули 2024 (МИА) - Во врска со изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски за у...

Мицкоски: Посетата на Вашингтон беше исклучително успешна, ги претставивме нашиот план и приоритети

Мицкоски: Посетата на Вашингтон беше исклучително успешна, ги претставивме нашиот план и приоритети

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски денеска одгов...

Мицкоски очекува утре или најдоцна до задутре да биде ставена под контрола ситуацијата со пожарите

Мицкоски очекува утре или најдоцна до задутре да биде ставена под контрола ситуацијата со пожарите

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски очекува дека во текот на утрешниот ден или...

Гир: Преминот „Маркова нога“ е инвестиција која ќе придонесе за развој на меѓуграничниот регион

Гир: Преминот „Маркова нога“ е инвестиција која ќе придонесе за развој на меѓуграничниот регион

Ресен, 12 јули 2024 (МИА) - Потребно е изградба на зграда од македонска страна и инвестиции од грчка...

Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) – Останав конзистентен во политиката, влегов за да донесеме промени во ал...

Николоски: Вработените во МЖ и Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост

Николоски: Вработените во МЖ и Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Проблемот со платите на вработените во Македонска Пошта и во Македонски...

Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски (во живо)

Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски (во живо)

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски, пред...

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села денеска одговорајќи...

Мицкоски: Мора нешто да се менува, довербата во судството е два процента, подготвен сум за разговори

Мицкоски: Мора нешто да се менува, довербата во судството е два процента, подготвен сум за разговори

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите повтори дека...

Чибишев најавува вработувања по конкурс и закон, 18-те вработени од денес не се на работа

Чибишев најавува вработувања по конкурс и закон, 18-те вработени од денес не се на работа

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Новиот директор на Клиниката за токсикологија Андон Чибишев денеска на п...

Image

Остани поврзан