• недела, 14 јули 2024
Лазарини: Половина од зградите на Агенцијата на ОН во Газа се урнати

Лазарини: Половина од зградите на Агенцијата на ОН во Газа се урнати

Каиро, 8 јули 2024 (МИА) - Шефот на главната агенција на ОН која обезбедува помош за Газа, Филип Лаз...

Градоначалникот на Општина Кисела Вода ја поништи одлуката за изградба на 12 згради во Црниче

Градоначалникот на Општина Кисела Вода ја поништи одлуката за изградба на 12 згради во Црниче

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) – Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, ја поништи одлу...

ОН: Повеќе од половина од структурите во Газа се уништени или оштетени

ОН: Повеќе од половина од структурите во Газа се уништени или оштетени

Газа, 3 јуни 2024 (МИА) - Околу 55 отсто од сите објекти во Појасот Газа се уништени или оштетени од...

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не са...

Во израелските напади оштетени или уништени се околу 50 проценти од зградите во Појасот Газа

Во израелските напади оштетени или уништени се околу 50 проценти од зградите во Појасот Газа

Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Од почетокот на војната помеѓу Израел и Хамас до 21 април, според анализат...

Пет станбени згради во центарот на Харков се оштетени во рускиот воздушен напад

Пет станбени згради во центарот на Харков се оштетени во рускиот воздушен напад

Харков, 7 април 2024 (МИА) - За време на рускиот воздушен напад во центарот на Харков, оштетени се п...

Најмалку четворица мртви во најсилниот земјотрес во Тајван во последните 25 години

Најмалку четворица мртви во најсилниот земјотрес во Тајван во последните 25 години

Тајпеј, 3 април 2024 (МИА) - Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денес...

ОН: Сателитски снимки покажуваат дека 35 отсто од зградите во Газа се уништени или оштетени 

ОН: Сателитски снимки покажуваат дека 35 отсто од зградите во Газа се уништени или оштетени 

Њујорк, 21 март 2024 (МИА) - Сателитските снимки анализирани од Сателитскиот центар на ОН (UNOSAT) п...

Се уредуваат нови паркинг места во центарот на Штип

Се уредуваат нови паркинг места во центарот на Штип

Штип, 6 март 2024 (МИА) - Нови паркинг места се градат во централното градско подрачје. Градежната м...

Почна уредување на простор пред згради на „Тоде Думба“ во Куманово

Почна уредување на простор пред згради на „Тоде Думба“ во Куманово

Куманово, 5 март 2024 (МИА) - Почна поставување на бекатон пред влезови на единаесет згради на улица...

Куманово ќе субвенционира колективни згради за уредување дворови

Куманово ќе субвенционира колективни згради за уредување дворови

Куманово, 10 февруари 2024 (МИА) - Куманово објави јавен повик за доделување на субвенции на колекти...

Во Штип се уредуваат влезови на станбени згради во центарот

Во Штип се уредуваат влезови на станбени згради во центарот

Штип, 8 февруари 2024 (МИА) - Општина Штип почна да ги уредува влезовит...

Општина Кочани направи измена во зонирањето и пресметката на вредноста на становите во колективните згради

Општина Кочани направи измена во зонирањето и пресметката на вредноста на становите во колективните згради

Кочани, 15 ноември 2023 (МИА) – Општина Кочани направи измена во определувањето на просторните зони и на пресметковни...

Отровна материја расфрлена меѓу комплексот згради на крстосницата меѓу улицата „Варшавска“ и „8 Септември“ во општина Карпош

Отровна материја расфрлена меѓу комплексот згради на крстосницата меѓу улицата „Варшавска“ и „8 Септември“ во општина Карпош

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Отровна материја е расфрлена меѓу компл...

Цивилна одбрана во Газа: Стотици згради целосно уништени во вечерашните израелски напади

Цивилна одбрана во Газа: Стотици згради целосно уништени во вечерашните израелски напади

Газа, 28 октомври 2023 (МИА) - Стотици згради беа „целосно уништени“ во Појасот Газа во вечерашното...

Image

Остани поврзан