• сабота, 22 јуни 2024
Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Даблин, 22 мај 2024 (МИА) - Аталанта е новиот владетел во Лига Европа! Италијанскиот тим сос...

МИА Најави  МКД

МИА Најави МКД

23 мај 2024 Скопје - Делегација на Собранието,...

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Корисниците од улиците „100“, „101“, „102“ и „103“ во населбата Волково...

Изложба на фотографии со птици и диви животни од Ариан Мавриќи во Тетово

Изложба на фотографии со птици и диви животни од Ариан Мавриќи во Тетово

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Со самостојна изложба „Зборуваме со фо...

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) вечерва ги сумира вкупните резултати од...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

23 мај 2024 Њујорк - Генералното собрание на ОН гласа за предложената Резол...

Во ИЕ 5 ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со повеќе гласови од 8 мај, а СДСМ и „Вреди“ со помалку - нема промени во мандати

Во ИЕ 5 ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со повеќе гласови од 8 мај, а СДСМ и „Вреди“ со помалку - нема промени во мандати

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Во ИЕ 5 коалицијата „За европска иднина“ пр...

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Женева, 22 мај 2024 (МИА) - Светскиот економски форум денеска потврди дека основачот на организација...

Риши Сунак најави одржување на парламентарни избори во Велика Британија на 4 јули (ДПЛ)

Риши Сунак најави одржување на парламентарни избори во Велика Британија на 4 јули (ДПЛ)

Лондон, 22 мај 2024 (МИА) - Премиерот на Велика Британија Риши Сунак денеска разговараше со кралот Ч...

Првични резултати од прегласувањето на парламентарните избори

Првични резултати од прегласувањето на парламентарните избори

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) -  Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страна почна со об...

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“ по денешното прегласување во изборното место 2101 во...

Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Њујорк, 22 мај 2024 (МИА) - Најмалку 16 земји-членки на Обединетите нации дадоа „изјава за заеднички...

Обвинителство: Атентатот на словачкиот премиер Фицо се истражува како обид за убиство со предумисла

Обвинителство: Атентатот на словачкиот премиер Фицо се истражува како обид за убиство со предумисла

Братислава, 22 мај 2024 (МИА) - Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истраж...

Јоханис: Романија нема да распоредува војници во Украина

Јоханис: Романија нема да распоредува војници во Украина

Букурешт, 22 мај 2024 (МИА) - Романија нема да распореди свои војници во Украина, изјави романскиот...

Возбудливи мечеви во второто коло на Македонија Опен

Возбудливи мечеви во второто коло на Македонија Опен

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Интересни и возбудливи мечеви се одиграа денеска на терените на ТК Југ в...

Image

Остани поврзан