• петок, 19 јули 2024
Реал Мадрид продолжува да кружи околу Алфонсо Дејвис

Реал Мадрид продолжува да кружи околу Алфонсо Дејвис

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Претставници на Реал Мадрид повторно стапиле во контакт со луѓе од опкру...

Вештачка интелигенција предвиде кој ќе победи на ЕП 2024

Вештачка интелигенција предвиде кој ќе победи на ЕП 2024

Гелзенкирхен, 6 јуни 2024 (МИА) - До УЕФА ЕУРО 2024 остануваат само неколку дена, а прогнозите за то...

Спалети одбра 26 Италијанци за ЕП 2024

Спалети одбра 26 Италијанци за ЕП 2024

Дортмунд, 6 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Лучано Спалети во...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 јуни 2024 Скопје - Втора седница на Собранието на Република Северна Макед...

Излезна анкета: Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија 

Излезна анкета: Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија 

Брисел, 6 јуни 2024 (МИА) – Коалицијата на Зелената левица (ГЛ) и Лабуристичката партија (ПВДА) осво...

САД воведоа забрани за влез во државата на десетици грузиски службеници поради законот против странско влијание

САД воведоа забрани за влез во државата на десетици грузиски службеници поради законот против странско влијание

Вашингтон, 6 јуни 2024 (МИА) - САД соопштија дека им е забранет влез во таа држава на неколку десети...

Макрон предупредува дека ЕУ може да биде „блокирана“ од големо присуство на крајната десница во ЕП

Макрон предупредува дека ЕУ може да биде „блокирана“ од големо присуство на крајната десница во ЕП

Париз, 6 јуни 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека ЕУ ризикува да бид...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

7 Јуни 2024 ПАРИЗ - Средба меѓу претседателите на Франција и на Укр...

Мегваер: Уништен сум!

Мегваер: Уништен сум!

Манчестер, 6 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед - Хари Мегваер, призна дека многу...

Волстрит џурнал: Лидерот на Хамас, Јахја Синвар не се согласуваат да го предадат оружјето за прекин на огнот

Волстрит џурнал: Лидерот на Хамас, Јахја Синвар не се согласуваат да го предадат оружјето за прекин на огнот

Газа, 6 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на Хамас, Јахја Синвар, ги известил арапските посредници дека пале...

Саутгејт го објави составот на Англија со кој ќе атакува на титулата на Европското

Саутгејт го објави составот на Англија со кој ќе атакува на титулата на Европското

Лондон, 6 јуни 2024 (МИА) - Англискиот селектор Герет Саутгејт ги остави дефанзивецот Хари Мегваер и...

Гир: Уставните измени се прашање кое новата влада ќе мора да го реши

Гир: Уставните измени се прашање кое новата влада ќе мора да го реши

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Не мислам дека ситуацијата се има драстично променето од пред изборите д...

Притвор од по 30 дена за Косоварите осомничени за шпиунажа во корист на Србија

Притвор од по 30 дена за Косоварите осомничени за шпиунажа во корист на Србија

  Приштина, 6 јуни 2024 (МИА) – Основниот суд во Приштина им одреди едномесечен притвор...

Судиите Лимани и Камбовски се двајцата нови членови на Судскиот совет

Судиите Лимани и Камбовски се двајцата нови членови на Судскиот совет

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) – Судијата од Врховниот суд Исамедин Лимани и судијата од Апелационен суд...

Палестинските власти велат дека се подготвени да го обединат раководството по војната во Газа

Палестинските власти велат дека се подготвени да го обединат раководството по војната во Газа

Багдад, 6 јуни 2024 (МИА) - Премиерот на палестинската управа Мохамед Мустафа изјави во Багдад дека...

Image

Остани поврзан