• недела, 16 јуни 2024
Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

  Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 мај 2024 Претседателски...

Си Џинпинг пристигна во посета на Србија (ДПЛ)

Си Џинпинг пристигна во посета на Србија (ДПЛ)

Белград, 7 мај 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг пристигна...

Си Џинпинг допатува во посета на Србија

Си Џинпинг допатува во посета на Србија

Белград, 7 мај 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг пристигна вечерва во Србија во јавија к...

САД: Војникот Гордон Блек задржан во Владивосток немал дозвола да патува

САД: Војникот Гордон Блек задржан во Владивосток немал дозвола да патува

Вашингтон, 7 мај 2023 (МИА) Подофицерот во армијата на САД Гордон Блек кој вчера беше задржан во Рус...

Тиаго Силва се враќа во Флуминенсе

Тиаго Силва се враќа во Флуминенсе

Рио де Женеиро, 7 мај 2024 година (МИА) – Бразилскиот фудбалер Тиаго Силва ќе се врати во Флуминенсе...

Блинкен: Вашингтон ги удвојува напорите да ги попречи миграциските рути кои водат до САД

Блинкен: Вашингтон ги удвојува напорите да ги попречи миграциските рути кои водат до САД

Гватемала Сити, 7 мај 2024 (МИА) - Вашингтон ги удвојува напорите да ги попречи миграциските рути ко...

Бела куќа: Израелското затворање на граничните премини кон Газа е „неприфатливо“

Бела куќа: Израелското затворање на граничните премини кон Газа е „неприфатливо“

Вашингтон, 7 мај 2024 (МИА) - Белата куќа  соопшти дека затворањето на граничните премини кон Г...

Делегација на Општина Делчево присуствуваше на Велигденска богослужба во православната црква „Св.Никола“ во Луксембург

Делегација на Општина Делчево присуствуваше на Велигденска богослужба во православната црква „Св.Никола“ во Луксембург

Делчево, 7 мај 2024 (МИА) – Делегацијата на Општина Делчево ја заврши посетата на Луксембург, која н...

Бајден: Омразата се вкоренила во срцата на многумина, тоа бара наша континуирана будност и искреност

Бајден: Омразата се вкоренила во срцата на многумина, тоа бара наша континуирана будност и искреност

Вашингтон, 7 мај 2023 (МИА) Американскиот претседател Џо Бајден во говор денеска посветен на одбележ...

МИА и Видеоплус со преноси во живо од ДИК и изборните штабови

МИА и Видеоплус со преноси во живо од ДИК и изборните штабови

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Медиумската информативна агенција МИА и агенцијата Видеоплус, заеднички ќ...

Руското обвинителство го прогласи „Фридом хаус“ за непожелна организација

Руското обвинителство го прогласи „Фридом хаус“ за непожелна организација

Москва, 7 мај 2024 (МИА) - Руското обвинителство соопшти дека ја прогласило американската невладина...

Египетски медиуми: Во Каиро во тек разговори на посредници со Хамас за Газа

Египетски медиуми: Во Каиро во тек разговори на посредници со Хамас за Газа

Каиро, 7 мај 2024 (МИА) - Египетски државни медиуми вечерва јавија дека посредници од Катар, САД и Е...

Си пред посетата на Србија го критикуваше НАТО за бомбардирањето на Белград во 1999 година

Си пред посетата на Србија го критикуваше НАТО за бомбардирањето на Белград во 1999 година

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска, на последниот ден од посетата н...

Политико: Вашингтон одложи неколку испораки на оружје за Израел

Политико: Вашингтон одложи неколку испораки на оружје за Израел

 Брисел, 7 мај 2024 (МИА) – Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден одложи н...

Image

Остани поврзан