• недела, 19 мај 2024
МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

28 септември 2023 -Светски ден на правата на абортусот Брисел - Со...

МВР: Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Секто...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 28 септември 2023 Даблин - Претседа...

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Приштина, 27 септември 2023 (МИА) – Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека Соединетите...

Песков: Парламентот на Канада треба да го осуди нацизмот, оставката на спикерот не е доволна

Песков: Парламентот на Канада треба да го осуди нацизмот, оставката на спикерот не е доволна

Москва, 27 септември 2023 (МИА) - Кремљ денеска соопшти дека оставката на претседателот на Долниот д...

САД ќе работат со своите партнери за воспоставување меѓународна набљудувачка мисија во Нагорно-Карабах

САД ќе работат со своите партнери за воспоставување меѓународна набљудувачка мисија во Нагорно-Карабах

Вашингтон, 27 септември 2023 (МИА) - Американскиот Стејт департмент соопшти дека ќе работи со своите...

МВР: Пожарот во Илинден локализиран со над 15 тони вода

МВР: Пожарот во Илинден локализиран со над 15 тони вода

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Со над 25 тони вода, Одделот за воздухопловни единици на Министерс...

Еурофарм Пелистер загуби од Кил за трет пораз во Лигата на шампионите

Еурофарм Пелистер загуби од Кил за трет пораз во Лигата на шампионите

Битола, 27 септември 2023 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер пропушти шанса да...

Лилард нов играч на Милвоки

Лилард нов играч на Милвоки

Милвоки, 27 септември 2023 (МИА) - Портланд, Милвоки и Феникс се согласија на голема тринасочна разм...

Промоција на Британската бизнис асоцијација во Северна Македонија

Промоција на Британската бизнис асоцијација во Северна Македонија

Скопје, 27 септември 2023 Британската амбасада Скопје вечерва го објави основањето на Британ...

Бугарскиот парламент одобри испраќање непотребно оружје во Украина

Бугарскиот парламент одобри испраќање непотребно оружје во Украина

Софија, 27 септември 2023 (МИА) - Бугарскиот парламент денеска одобри дополнителна воена помош за Ук...

Маричиќ: Целата држава е огромно градилиште за новата патна мрежа, во тек е година на инвестиции

Маричиќ: Целата држава е огромно градилиште за новата патна мрежа, во тек е година на инвестиции

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на отворена трибин...

СЗО загрижена за порастот на случаите на коронавирус

СЗО загрижена за порастот на случаите на коронавирус

Женева, 27 септември 2023 (МИА) - Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради пораст...

Си-Ен-Ен: Русија гради нова железничка врска со окупираниот дел на Украина

Си-Ен-Ен: Русија гради нова железничка врска со окупираниот дел на Украина

Киев, 27 септември 2023 (МИА) - Украинските власти тврдат дека Русија гради нова железничка линија ш...

Европска конвенција на шефови на полиции: Република Северна Македонија успешно се справува со криумчарите на мигранти

Европска конвенција на шефови на полиции: Република Северна Македонија успешно се справува со криумчарите на мигранти

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Делегацијата од Министерството за внатрешни работи на Република Се...

Image

Остани поврзан