• недела, 26 мај 2024

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

28 септември 2023

-Светски ден на правата на абортусот

Брисел - Состанок на министрите за внатрешни работи на Европската унија за ситуацијата со мигрантите.

Хелсинки - Заедничка прес-конференција на шефовите на дипломатиите на Финска и Франција, Елин Валтонен и Катрин Колона.

Берлин - Германскиот канцелар Олаф Шолц ќе одржи говор на Берлинскиот глобален дијалог.

Пекинг - Месечна конференција на кинеското Министерство за одбрана.

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан