• петок, 03 февруари 2023

Последна објава

Ахмети: Членството во ЕУ ќе ја зајакне економијата и животниот стандард во државата

Ахмети: Членството во ЕУ ќе ја зајакне економијата и животниот стандард во државата

Скопје, 2 февруари 2023Претседателот на Демократската...

МИА НАЈАВИ МКД

МИА НАЈАВИ МКД

Меџити: За уставни измени потребни се уште шест пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Меџити: За уставни измени потребни се уште шест пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Гостивар, 2 февруари 2023 (МИА) - Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ вече...

Суд во Њујорк одобри конфискација на имотот на рускиот олигарх Малофеев

Суд во Њујорк одобри конфискација на имотот на рускиот олигарх Малофеев

Њујорк, 2 февруари 2023 (МИА) -  Окружниот суд на САД во Менхетен, државата Њујорк, денеска дон...

МВР: За безбедноста на 4 февруари не се ангажирани припадници на бугарската полиција

МВР: За безбедноста на 4 февруари не се ангажирани припадници на бугарската полиција

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вечерва ги демантираше информации...

Зеленски: Украина заслужува оваа година да почне преговори за членство во ЕУ

Зеленски: Украина заслужува оваа година да почне преговори за членство во ЕУ

Киев, 2 февруари 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека неговат...

Image

Остани поврзан