• вторник, 28 мај 2024
Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател Стево Пендаровски, по предавањето на функцијата...

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Киев, 22 април 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека во телефо...

Ајатолахот Хамнеи им се заблагодари на вооружените сили на Иран за операцијата против Израел

Ајатолахот Хамнеи им се заблагодари на вооружените сили на Иран за операцијата против Израел

Техеран, 21 април 2024 (МИА) - Иранскиот врховен лидер, ајатолахот Али Хамнеи денеска им се заблагод...

Јавна благодарност од УКЛО до пратениците за донесениот Закон за основање Медицински факултет во Битола

Јавна благодарност од УКЛО до пратениците за донесениот Закон за основање Медицински факултет во Битола

Битола, 29 март 2024 (МИА) - Ректорот Игор Неделковски и раководството на УКЛО-Битола, односно проре...

Јулија Навални им се заблагодари на Русите кои се збогуваа со нејзиниот сопруг

Јулија Навални им се заблагодари на Русите кои се збогуваа со нејзиниот сопруг

Москва, 5 март 2024 (МИА) - Сопругата на починатиот критичар на Кремљ Алексеј Навални им се заблагод...

Зеленски: Безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Зеленски: Безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Киев, 1 март 2024 (МИА) - Секој договор во областа на безбедноста ја приближува Украина до поголеми...

ИЗБОРИ 2024/Османи: Претседателските избори се референдум за заокружување на целосна рамноправност во државата

ИЗБОРИ 2024/Османи: Претседателските избори се референдум за заокружување на целосна рамноправност во државата

23 февруари 2024  Поздрав од Соединетите Американски Држави, Овде сум на годишн...

Вучиќ и се заблогодари на Русија за „доследната подршка“, српско-руските односи успешно се развиваат

Вучиќ и се заблогодари на Русија за „доследната подршка“, српско-руските односи успешно се развиваат

Белград, 2 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, разговараше со амбасадоро...

„Храбро срце“ упати благодарност до семејството на донорот и медицинскиот персонал и апел за логистичка поддршка од државата

„Храбро срце“ упати благодарност до семејството на донорот и медицинскиот персонал и апел за логистичка поддршка од државата

Струга, 20 јули 2023 (МИА) - Националното Здружение на пациенти со механичка потпора на работата на...

Адебајор ја заврши фудбалската  кариера

Адебајор ја заврши фудбалската кариера

Лондон, 21 март 2023 (МИА) – Поранешниот напаѓач на Арсенал, Манчестер сити...

Турската амбасада изрази благодарност за искажаната солидарност од земјава по земјотресот во Турција

Турската амбасада изрази благодарност за искажаната солидарност од земјава по земјотресот во Турција

Скопје, 13 февруари 2023 (МИА)

Јавна благодарност од Бигорски манастир до „Македонија пат“

Јавна благодарност од Бигорски манастир до „Македонија пат“

Дебар, 29 септември 2022 (МИА) - Братството на Свешт...

Пендаровски: Благодарност до амбасадорот Која за неговиот досегашен ангажман

Пендаровски: Благодарност до амбасадорот Која за неговиот досегашен ангажман

Скопје, 31 август 2022 (МИА) - Благодарност до амбасадорот Клеменс Која за неговиот досегашен ангажман...

Куртовски и Ибраим им се заблагодарија на печалбарите за дадената поддршка

Куртовски и Ибраим им се заблагодарија на печалбарите за дадената поддршка

Дебар, 23 август 2022 (МИА) - Избраните градоначалници на опш...

Подољак, главниот советник на украинскиот претседател,  се заблагодари на помошта од Северна Македонија

Подољак, главниот советник на украинскиот претседател, се заблагодари на помошта од Северна Македонија

Скопје, 6 август 2022 (МИА) - Главниот советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михајло...

Image

Остани поврзан