• петок, 19 јули 2024
Хрватска испушти победа против Италија, Шпанија ја совлада Албанија

Хрватска испушти победа против Италија, Шпанија ја совлада Албанија

  Лајпциг, 24 јуни 2024 (МИА) – Бранителот на титулата Италија со гол во последната мин...

Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Доколку има политичка волја и вистинско читање на нештата, промена на п...

Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека неговиот став за употр...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 јуни 2024  Скопје - Собранието ќе ја одржи осмата седница....

ЦУК: Девојче извлечено од провалија во близина на Струмица

ЦУК: Девојче извлечено од провалија во близина на Струмица

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Екипи на струмичкиот СВР, ТППЕ и Итната медицинска помош вечерва успешн...

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека доколку се биде како ш...

Зеленски разреши висок командант во украинската армија

Зеленски разреши висок командант во украинската армија

Вашингтон,  24 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски  денеска го см...

Ѓорческа стартува на Вимблдон против Викери

Ѓорческа стартува на Вимблдон против Викери

Лондон, 24 јуни 2024 (МИА) – Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа утре го игра дуелот...

Грчки дипломатски извори: Герапетритис на ГАК укажал на јасното толкување на Договорот од Преспа што важи за сите (ерга омнес)

Грчки дипломатски извори: Герапетритис на ГАК укажал на јасното толкување на Договорот од Преспа што важи за сите (ерга омнес)

Атина, 24 јуни 2024 (МИА) – Министерот за надворешни работи на Грција Јоргос Герапетритис во неговот...

Блинкен да му ја нагласи на Галант потребата од јасен план за повоениот ангажман во Газа

Блинкен да му ја нагласи на Галант потребата од јасен план за повоениот ангажман во Газа

Вашингтон,  24 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе му ја...

Муцунски на средба со Вархеји:  Новата Влада е силно посветена на реформската агенда и европските интеграции

Муцунски на средба со Вархеји: Новата Влада е силно посветена на реформската агенда и европските интеграции

Скопје, 24 јјуни 2024 (МИА) - Новата влада, предводена од премиерот Христијан Мицкоски е силно посве...

Вучиќ: Што се однесува до европската политика, очекувам поповолна ситуација за Србија

Вучиќ: Што се однесува до европската политика, очекувам поповолна ситуација за Србија

  Белград, 24 јуни 2024 (МИА)- Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна де...

Блинкен го именуваше Том Саливан за нов специјален советник кој ќе го замени Дерек Шоле

Блинкен го именуваше Том Саливан за нов специјален советник кој ќе го замени Дерек Шоле

Вашингтон,  24 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен го назначи Том С...

Варга успешно опериран

Варга успешно опериран

  Париз, 24 јуни 2024 (МИА) – Успешно е опериран унгарскиот фудбалски репрезентативец Б...

Борел: Усогласувањето со надворешната политика на ЕУ го сметаме за посветеност на членството (ДПЛ)

Борел: Усогласувањето со надворешната политика на ЕУ го сметаме за посветеност на членството (ДПЛ)

Брисел, 24 јуни 2024 (МИА) - ЕУ е подготвена за посилна интеграција и засилена поддршка на земјите о...

Image

Остани поврзан