• сабота, 18 мај 2024
Мицкоски: Власта подготвува сценарија за изигрување на волјата на народот

Мицкоски: Власта подготвува сценарија за изигрување на волјата на народот

Скопје,21 април 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од предизборниот митин...

Кандидатите за претседател со различни предлози за зајакнување на економијата

Кандидатите за претседател со различни предлози за зајакнување на економијата

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Седумте кандидати за претседател во предизборното гостување на Национа...

Лидерите од коалицијата „Вреди

Лидерите од коалицијата „Вреди" на средба со Курти

Дебар, 21 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на коалицијата „Вреди", Арбен Таравари и лиде...

Претседателските кандидати ветија намалување на корупцијата, различни ставови за реформите во судството

Претседателските кандидати ветија намалување на корупцијата, различни ставови за реформите во судството

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Претседателските кандидати вечерва во предизборното соочување на Нацио...

Таравари: Потребна е максимална мобилизација за победа на 24 април и конечна победа на „ВЛЕН“ на 8 мај

Таравари: Потребна е максимална мобилизација за победа на 24 април и конечна победа на „ВЛЕН“ на 8 мај

Гостивар, 21 април 2024 (МИА) – На митинг во Гостивар на коалицијата Влен/Вреди, кандидатот за претс...

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во однос на евроинтегративниот пат на држ...

Ванковска: Да го вратиме достоинството и да ги промениме нештата

Ванковска: Да го вратиме достоинството и да ги промениме нештата

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на „Левица“, Билјана Ванковска денеска во Ск...

Главен митинг на Европскиот фронт на плоштад „Македонија“ во Скопје – Османи ги повика граѓаните да се мобилизираат

Главен митинг на Европскиот фронт на плоштад „Македонија“ во Скопје – Османи ги повика граѓаните да се мобилизираат

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Коалицијата „Европски фронт“ предводена о...

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Во предизборното соочување на Националнио...

МИА Најави свет

МИА Најави свет

22 април 2024 Њујорк - Седница на Советот за безбедност на ОН за состојбата...

Петровска: Во првите три месеци од мандатот 60.000 денари плата за пожарникарите

Петровска: Во првите три месеци од мандатот 60.000 денари плата за пожарникарите

СООПШТЕНИЕ Скопје, 21 април 2024 Изминатите 7 години покажавме како...

ЦИК: Пропадна иницијатива за разрешување на градоначалниците во северно Косово

ЦИК: Пропадна иницијатива за разрешување на градоначалниците во северно Косово

Приштина, 21 април 2024 (МИА) – Централната изборна комисија на Косово официјално соопшти дека не ус...

Силјановска Давкова: Мора да се справиме со мафијата вгнездена на највисоките позиции

Силјановска Давкова: Мора да се справиме со мафијата вгнездена на највисоките позиции

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијат...

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Лондон, 21 април 2024 (МИА) – Ирскиот фудбалски експерт, поранешен тренер и поранешен фудбалер на Ма...

Украинските власти тврдат дека нападнале руски воен брод на Крим

Украинските власти тврдат дека нападнале руски воен брод на Крим

Киев, 21 април 2024 година (МИА) - Украинските поморски сили денеска нападнале брод на руската воена...

Image

Остани поврзан