• понеделник, 24 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 30 март 2024 Кр...

Петровска: СДСМ има идеја и концепт како да ја води државата напред, а не назад во повторна изолација

Петровска: СДСМ има идеја и концепт како да ја води државата напред, а не назад во повторна изолација

29 март 2024  СДСМ во овие седум години по доаѓањето на вл...

Мултимедијална промоција во Тетово на романот „Водена приказна“ од авторот Александар Кукулев од Велес

Мултимедијална промоција во Тетово на романот „Водена приказна“ од авторот Александар Кукулев од Велес

Тетово, 29 март 2024 (МИА) - Во Тетово вечерва се одржа промоција на ро...

Израел изврши напади врз Либан и Сирија, наводно убиeн командант на Хезболах

Израел изврши напади врз Либан и Сирија, наводно убиeн командант на Хезболах

Тел Авив, 29 март 2024 (МИА) – Израел тврди дека во денешниот воздушен напад во Либан е убиен Али Аб...

Тренчевска: Во фокусот на СДСМ се пензионерите, просечна пензија од 30.000 денари до 2028 година

Тренчевска: Во фокусот на СДСМ се пензионерите, просечна пензија од 30.000 денари до 2028 година

Скопје, 29 март 2024 Програмата на СДСМ е насочена кон граѓаните, граѓаните ни се во прв пла...

Вкупно 78 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Битола 

Вкупно 78 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Битола 

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - МВР соопшти дека во текот на денешните контроли од 13  до 19 часот...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

30 Март 2024 Меѓународен ден без отпад Лондон – Пропалестински соби...

Ајакс со нов тренер во новата сезона

Ајакс со нов тренер во новата сезона

  Амстердам, 29 март 2024 (МИА) – Холандскиот фудбалски стратег Џон Ван'т Шип (60) на к...

Русија тврди дека спречила напад на југот на земјата

Русија тврди дека спречила напад на југот на земјата

Москва, 29 март 2024 (МИА) – Руската служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека уапсила тројца...

Чави: Одлуката да ја напуштам Барселона е конечна

Чави: Одлуката да ја напуштам Барселона е конечна

  Барселона, 29 март 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона, Чави, потврди денеска дека ост...

Тројца тинејџери приведени во Франција поради лажни закани за бомби во средни училишта

Тројца тинејџери приведени во Франција поради лажни закани за бомби во средни училишта

Париз, 29 март 2024 (МИА) – Тројца тинејџери се приведени во Франција во одделни случаи на лажни зак...

Тениски фестивал за деца утре во Скопје

Тениски фестивал за деца утре во Скопје

  Скопје, 29 март 2024 (МИА) – Тениски фестивал за деца ќе се одржи утре во Градскиот п...

Во Балтимор монтиран најголемиот кран за отстранување на остатоците од урнатиот мост

Во Балтимор монтиран најголемиот кран за отстранување на остатоците од урнатиот мост

Балтимор, 29 март 2024 (МИА) – Најголемиот оперативен кран на источниот брег на САД денеска е монтир...

Тројца мигранти исчезнаа во близина на Лампедуза, меѓу нив и едно четиримесечно бебе

Тројца мигранти исчезнаа во близина на Лампедуза, меѓу нив и едно четиримесечно бебе

Рим, 29 март 2024 (МИА) – Три лица исчезнаа, меѓу кои и едно четиримесечно девојче, кога брод со миг...

Трансилванија: Поранешна затвореничка од Аушвиц почина на 102 години

Трансилванија: Поранешна затвореничка од Аушвиц почина на 102 години

Букурешт, 29 март 2024 (МИА) – Градоначалникот на Таргу Муреш во романската провинција Трансилванија...

Image

Остани поврзан