• среда, 24 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 јуни 2024  Скопје - Средба на претседателот на Собранието, Африм Гаш...

Манолева: Договорени се алтернативнин решенија за хируршките сали

Манолева: Договорени се алтернативнин решенија за хируршките сали

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Заменик-министерката здравство Маја Манолева денеска изјави дека на сред...

Невреме со град во Демир Капија 

Невреме со град во Демир Капија 

Демир Капија, 2 јуни 2024 (МИА) - Невреме со врнежи од град ја зафати попладнево општината Демир Кап...

Европол: Низ Европа уапсени 51 лице во борбата против трудова експлоатација

Европол: Низ Европа уапсени 51 лице во борбата против трудова експлоатација

Хаг, 2 јуни 2024 (МИА) – Во заедничка акција спроведена од 31 земја ширум Европа, уапсени се 51 лице...

Обновен детскиот парк во село Долно Косоврасти

Обновен детскиот парк во село Долно Косоврасти

Дебар, 2 јуни 2024 (МИА) - Со залагање на месната заедница, а со поддршка на општина Дебар обновен е...

Најмалку 18 лица повредени во удар на гром во Чешка

Најмалку 18 лица повредени во удар на гром во Чешка

Прага, 2 јуни 2024 (МИА) - Во удар на гром во градот Либерец на северот на Чешка, повредени се 18 ли...

ЦУК: Нестабилност со пороен дожд и грмежи подолго време се задржува околу Кавадарци, Неготинио и Демир Капија

ЦУК: Нестабилност со пороен дожд и грмежи подолго време се задржува околу Кавадарци, Неготинио и Демир Капија

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи повикувајќи се на информации од Управата...

Димитровска: По верификација на мандатот именуваните и избраните лица треба да се откажат од сите претходни функции

Димитровска: По верификација на мандатот именуваните и избраните лица треба да се откажат од сите претходни функции

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата и суд...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 Јуни 2024 Мадрид – Собир на шпански и француски земјоделци долж заедничка...

Египет бара Израел да се повлече од палестинската страна на граничниот премин Рафа

Египет бара Израел да се повлече од палестинската страна на граничниот премин Рафа

Каиро, 2 јуни 2024 (МИА) – Официјални претставници на САД, Израел и Египет денеска го завршија соста...

Баерн го слабее Леверкузен - се договори со германски репрезентативец

Баерн го слабее Леверкузен - се договори со германски репрезентативец

Минхен, 2 јуни 2024 (МИА) - Баерн Минхен постигна начелен договор со дефанзивецот на Баер Леверкузен...

Севиља има нов тренер

Севиља има нов тренер

Севиља, 2 јуни 2024 (МИА) - Хавиер Гарсија Пимиента е новиот тренер на Севиља, соопштија од клубот....

Милевски пред мечот со Хрватска: Сите се расположени да го дадат својот максимум

Милевски пред мечот со Хрватска: Сите се расположени да го дадат својот максимум

Ријека, 2 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски и напаѓачо...

Хала Томасдотир избрана за нова претседателка на Исланд

Хала Томасдотир избрана за нова претседателка на Исланд

Рејкјавик, 2 јуни 2024 (МИА) – Претприемачката Хала Томасдотир денеска беше избрана за нов претседат...

Малдивите им забранија влез на Израелците во земјата

Малдивите им забранија влез на Израелците во земјата

Мале, 2 јуни 2024 (МИА) – Малдиви денеска соопштија дека им забраниле на израелските државјани да вл...

Image

Остани поврзан