• сабота, 18 мај 2024
ПСЖ и Баерн се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите

ПСЖ и Баерн се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Минхен, 5 март 2024 (МИА) -Килијан Мбапе одигра уште еден феноменален натпревар со тимот на ПСЖ и го...

Претседателските избори во Венецуела закажани за 28 јули

Претседателските избори во Венецуела закажани за 28 јули

Каракас, 5 март 2024 (МИА) – Претседателските избори во Венецуела, на кои шефот на државата Николас...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 март 2024 Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја одржи 135-та...

Османи:  Изборот на претседел во Собранието ќе биде додадена вредност

Османи: Изборот на претседел во Собранието ќе биде додадена вредност

Скопје, 5 март 2024 (МИА) -  Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски канд...

Камавинга: Реал Мадрид секогаш е фаворит за Лигата на шампионите

Камавинга: Реал Мадрид секогаш е фаворит за Лигата на шампионите

Мадрид, 5 март 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Едуардо Камавинга изрази мислење дека „кралскиот...

Додик: Подготвен сум да се обложам дека БиХ ќе добие преговарачки статус

Додик: Подготвен сум да се обложам дека БиХ ќе добие преговарачки статус

Бања Лука, 5 март 2024 (МИА) – Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави дека е сигурен...

Бугарскиот премиер поднесе оставка согласно минатогодишниот договор

Бугарскиот премиер поднесе оставка согласно минатогодишниот договор

Софија, 5 март 2024 (МИА) – Бугарскиот премиер Николај Денков поднесе оставка и во согласност со дог...

Хамас предупредува: Патот на преговорите нема да биде отворен неограничено

Хамас предупредува: Патот на преговорите нема да биде отворен неограничено

Бејрут, 5 март 2024 (МИА) – Официјален претставник на Хамас денеска изјави дека преговарачкиот проце...

ДУИ в сабота ќе одржи промотивна конвенција за претседателскиот кандидат Бујар Османи

ДУИ в сабота ќе одржи промотивна конвенција за претседателскиот кандидат Бујар Османи

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Под мотото „Дојде време за првиот претседател Албанец“, Демократската ун...

Најмалку 17 лица загинале во израелски воздушен напад врз јужниот дел на Газа

Најмалку 17 лица загинале во израелски воздушен напад врз јужниот дел на Газа

Ерусалим, 5 март 2024 (МИА) – Најмалку 17 лица загинаа во воздушен напад што израелската армија го и...

Русија тврди дека пресретнала три француски воени авиони во Црното Море

Русија тврди дека пресретнала три француски воени авиони во Црното Море

Москва, 5 март 2024 (МИА) – Русија денеска соопшти дека подигнала борбен авион за да пресретне три ф...

Бектеши: За Митилинеос имаме обврска за закон за индустриски развојни зелени зони, не знаеме дали ќе биде изгласан

Бектеши: За Митилинеос имаме обврска за закон за индустриски развојни зелени зони, не знаеме дали ќе биде изгласан

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши и кадар од ДУИ во Владата, најав...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

6 март 2024 Букурешт – Почнува дводневниот конгрес на Европската народна па...

Германија и Франција сакаат подобро снабдување со муниција за Украина

Германија и Франција сакаат подобро снабдување со муниција за Украина

Париз, 5 март 2024 (МИА) – Германија и Франција сакаат да работат заедно за да обезбедат подобро сна...

Холандија ќе гради четири нуклеарни централи

Холандија ќе гради четири нуклеарни централи

Хаг, 5 март 2024 (МИА) – Парламентот на Холандија денеска гласаше за предлогот за изградба на четири...

Image

Остани поврзан