• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 април 2024  Скопје - Втор конгрес на Гранскиот независен Синдикат на...

Лукаревска: СДСМ е посветена на европската иднина на државата

Лукаревска: СДСМ е посветена на европската иднина на државата

5 април 2024 Ние сме посветени на европската агенда, бевме премногу посветени и на она што г...

Силјановска - Давкова: Во ЕУ со почитување на меѓународното право, националните и државните интереси

Силјановска - Давкова: Во ЕУ со почитување на меѓународното право, националните и државните интереси

Ресен, 5 април 2024 (МИА) - Изборниот караван на Гордана Силјановска - Давкова, претседателскиот кан...

Димитриевски: Целосна департизација на безбедносниот апарат, искусни луѓе во правосудството

Димитриевски: Целосна департизација на безбедносниот апарат, искусни луѓе во правосудството

Кочани, 5 април 2024 (МИА) – Во оваа кампања за претседателските избори нудам концизна и конкретна п...

Тачи: Интегративниот процес е генералниот имунитет на државата

Тачи: Интегративниот процес е генералниот имунитет на државата

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Интегративниот процес за Македонија е генералниот имунитет на оваа држа...

Предложен притвор за скопјанец за недозволено држење оружје и муниција

Предложен притвор за скопјанец за недозволено држење оружје и муниција

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот с...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

6 април 2024 Братислава - Втор круг од претседателските избори во Словачка....

Пендаровски: Евроатланските интеграции и меѓуетничките односи се клучни стратешки континуитети за демократска и просперитетна држава

Пендаровски: Евроатланските интеграции и меѓуетничките односи се клучни стратешки континуитети за демократска и просперитетна држава

Штип, 5 април 2024 (МИА) – Вечерва повторно ја барам довербата од вас граѓаните, затоа што можам да...

Јелен за време на посетата на Кина повика на еднакви услови за американските работници и компании

Јелен за време на посетата на Кина повика на еднакви услови за американските работници и компании

Гуангжу, 5 април 2024 (МИА) - Американската министерка за финансии Џенет Јелен на почетокот на нејзи...

Маричиќ: Овие избори се борба за патот кон ЕУ со СДСМ или назад во изолација со ДПМНЕ

Маричиќ: Овие избори се борба за патот кон ЕУ со СДСМ или назад во изолација со ДПМНЕ

Скопје, 5 април 2024  Овие избори се борба за патот кон ЕУ со СДСМ или назад во изолаци...

Силјановска - Давкова: Ќе бидеме горди на Македонија, ако имаме држава стандардна, средена, втемелена во владеењето на правото 

Силјановска - Давкова: Ќе бидеме горди на Македонија, ако имаме држава стандардна, средена, втемелена во владеењето на правото 

Струга, 5 април 2024 (МИА) - Изборниот караван на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска – Да...

Бајден: Треба да инвестираме во сите Американци

Бајден: Треба да инвестираме во сите Американци

Вашингтон, 5 април 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден денеска излезе со соопштение по пово...

Гутереш ја назначи поранешната австралиска министерка за надворешни работи, Бишоп за своја нова специјална пратеничка за Мјанмар

Гутереш ја назначи поранешната австралиска министерка за надворешни работи, Бишоп за своја нова специјална пратеничка за Мјанмар

Њујорк, 5 април 2024 (МИА) - Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш денеска ја н...

Македонските фудбалерки ја совладаа Летонија на стартот на евроквалификациите

Македонските фудбалерки ја совладаа Летонија на стартот на евроквалификациите

  Рига, 5 април 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација победнички го...

Пендаровски од Пробиштип: Да направиме длабок ветинг на сите судии и обвинители, но и на сите политичари

Пендаровски од Пробиштип: Да направиме длабок ветинг на сите судии и обвинители, но и на сите политичари

Пробиштип, 5 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски вечерва се о...

Image

Остани поврзан