• e hënë, 15 korrik 2024
Kryqi i Kuq: Huthët në Jemen liruan më shumë se 100 robër lufte

Kryqi i Kuq: Huthët në Jemen liruan më shumë se 100 robër lufte

 Kajro, 26 maj 2024 (MIA) - Kryengritësit Huthë në Jemen liruan më shumë se 100 robër lufte, bë...

Huthët sulmuan një anije mallrash në pronësi greke

Huthët sulmuan një anije mallrash në pronësi greke

Athinë, 30 prill 2024 (MIA) – Një anije mallrash në pronësi greke, e cila lundronte nën flamurin e M...

SHBA-ja ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot mbi Detin e Kuq

SHBA-ja ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot mbi Detin e Kuq

Uashington, 29 prill 2024 (MIA) - Ushtria amerikane këtë mëngjes ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot...

Huthët hodhën tre raketa ndaj dy anijeve në Detin e Kuq

Huthët hodhën tre raketa ndaj dy anijeve në Detin e Kuq

Uashington, 27 prill 2024 (MIA) - Ushtria amerikane njoftoi se kryengritësit jemenë Huthët kanë hedh...

Borrell: Misioni i BE-së në Detin e Kuq ka zbrapsur 11 sulme të anijeve

Borrell: Misioni i BE-së në Detin e Kuq ka zbrapsur 11 sulme të anijeve

Bruksel, 8 prill 2024 (MIA) - Misioni detar i Bashkimit Evropian në Detin e Kuq ka zmbrapsur sulmet...

SHBA-ja me sanksione për ndihmësit e huthëve, Kuds dhe Hezbollah

SHBA-ja me sanksione për ndihmësit e huthëve, Kuds dhe Hezbollah

Uashington, 26 mars 2024 (MIA) - SHBA-ja sot ka imponuar sanksione antiterroriste kundër mbështetësv...

Ushtria amerikane ka kryer sulme në vetëmbrojtje ndaj depove të huthëve në Jemen

Ushtria amerikane ka kryer sulme në vetëmbrojtje ndaj depove të huthëve në Jemen

Tampa, 23 mars 2024 (MIA) - Komanda qendrore e Ushtrisë amerikane (CENTKOM) njoftoi se ushtria ameri...

Bumberg: Kina dhe Rusia kanë rënë dakord me Huthët që të mos sulmojnë anijet e tyre në Detin e Kuq

Bumberg: Kina dhe Rusia kanë rënë dakord me Huthët që të mos sulmojnë anijet e tyre në Detin e Kuq

Nju-Jork, 21 mars 2024 (MIA) - Rebelët Huthë të Jemenit i kanë thënë Kinës dhe Rusisë se anijet e ty...

Huthët jemenas kanë njoftuar se kanë sulmuar anije në Detin e Kuq

Huthët jemenas kanë njoftuar se kanë sulmuar anije në Detin e Kuq

Sana, 15 mars 2024 (MIA) - Kryengritës jemenas Huthi kanë njoftuar sot se kanë sulmuar me raketa ani...

Huthët përsëri gjuajtën anije luftarake amerikane  me raketa dhe drone

Huthët përsëri gjuajtën anije luftarake amerikane me raketa dhe drone

Aden, 6 mars 2024 (MIA) - Kryengritësit jemenas Huthë dje i sulmuan shkatërruesit amerikanë me drone...

Në Detin e Kuq u fundos anija

Në Detin e Kuq u fundos anija "Rubimar" e cila u godit nga Huthët

 Bejrut, 2 mars 2024 (MIA) - Në Detin e Kuq u fundos anija "Rubimar",  e cila para dy javë...

Huthët njoftuan

Huthët njoftuan "befasi" ushtarake në Detin e Kuq

Aden, 29 shkurt 2024 (MIA) - Huthët jemenas kanë kërcënuar sot se do të vendosin "befasi" ushtarake...

Huthët do të ndalojë sulmet e tyre në Detin e Kuq kur Izraeli të ndalojë sulmet dhe rrethimin e tij në Gazë

Huthët do të ndalojë sulmet e tyre në Detin e Kuq kur Izraeli të ndalojë sulmet dhe rrethimin e tij në Gazë

Sana, 27 shkurt 2024 (MIA) - Zëdhënësi i rebelëve të Huthëve jemenas, Mohamed Abdulsalam, sot d...

Pothuajse është përgjysmuar lundrimi në Kanalin e Suezit

Pothuajse është përgjysmuar lundrimi në Kanalin e Suezit

Nju-Jork, 23 shkurt 2024 (MIA) - Lundrimi në Kanalin e Suezit është ulur për 42 për qind në janar në...

Agjencia britanike për siguri detare: Sulm raketor ka shkaktuar zjarr në një anije në afërsi të Jemenit

Agjencia britanike për siguri detare: Sulm raketor ka shkaktuar zjarr në një anije në afërsi të Jemenit

Londër, 22 shkurt 2024 (MIA) - Dy raketa janë lëshuar mbi një anije në sulmin e sotëm me raketa në j...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR