• e martë, 18 qershor 2024
Izraeli miratoi ndërtimin e mbi 3.400 shtëpive të reja për kolonët në Bregun perëndimor

Izraeli miratoi ndërtimin e mbi 3.400 shtëpive të reja për kolonët në Bregun perëndimor

Tel Aviv, 6 mars 2024 (MIA) - Qeveria izraelite kumtoi plane për ndërtim të mbi 3.400 shtëpive...

Pesë të vdekur në sulmet ruse ndaj Odesës

Pesë të vdekur në sulmet ruse ndaj Odesës

Kiev, 6 mars 2024 (MIA) - Pesë persona e humbën jetën në sulmet e sotme ruse ndaj Odesës, përde...

Hungaria dërgoi edhe 33 policë në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

Hungaria dërgoi edhe 33 policë në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

Suboticë, 6 mars 2024 (MIA) - Hungaria dërgoi edhe 33 policë në kufirin mes Serbisë dhe Maqedon...

Dy të vdekur në sulmin e huthëve ndaj anijes

Dy të vdekur në sulmin e huthëve ndaj anijes "Tru Konfidens"

Uashington, 6 mars 2024 (MIA) - Dy anëtarë të ekuipazhit e humbën jetën në sulmin raketor të kr...

Janë hakuar kanalet për informim të Aleancës për shqiptarët

Janë hakuar kanalet për informim të Aleancës për shqiptarët

Shkup, 6 mars Sqarim për media Të nderuara media,...

Ndryshimet e Kodit zgjedhor nesër para deputetëve, propozohet të votojnë edhe qytetarët dokumentet e të cilëve kanë skaduar në nëntë muajt e fundit

Ndryshimet e Kodit zgjedhor nesër para deputetëve, propozohet të votojnë edhe qytetarët dokumentet e të cilëve kanë skaduar në nëntë muajt e fundit

Shkup, 6 mars 2024 (MIA) - Propozim ndryshimet ligjore të Kodit zg...

Së paku 12 të arrestuar në protestat e bujqve në Varshavë

Së paku 12 të arrestuar në protestat e bujqve në Varshavë

Varshavë, 6 mars 2024 (MIA) - Së paku 12 persona u arrestuan sot në Varshavë, përderisa disa bu...

Demant nga sindikata e pesë universiteteve publike ndaj deklaratës së kryeministrit teknik Xhaferi

Demant nga sindikata e pesë universiteteve publike ndaj deklaratës së kryeministrit teknik Xhaferi

6 mars 2024  DEMANT

Hezbollahu e goditi me dronë pjesën veriore të Izraelit

Hezbollahu e goditi me dronë pjesën veriore të Izraelit

Bejrut, 6 mars 2024 (MIA) - Lëvizja proiraniane Hezbollah kumtoi se me dron vetëvrasës ka sulmu...

Tramp kërkon mbështetje nga ithtarët e Hejlit

Tramp kërkon mbështetje nga ithtarët e Hejlit

Uashington, 6 mars 2024 (MIA) - Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Tramp, u...

Në KSHZ u parashtrua nismë e re për grumbullimin e nënshkrimeve për president

Në KSHZ u parashtrua nismë e re për grumbullimin e nënshkrimeve për president

Shkup, 6 mars 2024 (MIA) - vetëm dy ditë nga skadimi o afatit për grumbullim të nënhskrimeve pë...

Dibra sërish pa epidemiolog, kontrata në vepër nuk iu vazhdua epidemiologut të pensionuar, por edhe të vetëm në rajon

Dibra sërish pa epidemiolog, kontrata në vepër nuk iu vazhdua epidemiologut të pensionuar, por edhe të vetëm në rajon

Dibër, 6 mars 2024 (MIA) - Rajoni më i gjerë i Dibrës sërish mbeti...

Rusia e  shpalli Kasparovin terrorist

Rusia e shpalli Kasparovin terrorist

Moskë, 6 mars 2024 (MIA) - Autoritetet ruse kanë shtuar emrin e ish kampionit të shumëfishtë botëror...

Huthët sulmuan sërish një anije në Gjirin e Adenit, raportohet se ka viktima

Huthët sulmuan sërish një anije në Gjirin e Adenit, raportohet se ka viktima

Dubai, 6 mars 2024 (MIA) - Kryengritësit jemenas huthë, raportohet se kanë sulmuar një anije transpo...

Ançeloti: Belingemi dhe Kaka janë të ngjashëm

Ançeloti: Belingemi dhe Kaka janë të ngjashëm

Madrid, 6 mars 2024 (MIA) – Trajneri i Real Madridit, Karlo Ançeloti deklaroi sot se nuk ka dallim t...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR