• e hënë, 04 mars 2024

Sara Ademi

Last Login: Sunday, 03 March 2024, 08:54 am

Për dy muaj nga liberalizimi i vizave, 116 mijë kosovarë kanë aplikuar për pasaportë

Për dy muaj nga liberalizimi i vizave, 116 mijë kosovarë kanë aplikuar për pasaportë

Prishtinë, 3 mars 2024 (MIA) - Drejtori ekzekutiv i Agjencisë së Regjistrimit Civil të Kosovës (ARC), Blerim C...

Papa kërkon që banorët e Gazës të kenë akses të sigurt në ndihma humanitare

Papa kërkon që banorët e Gazës të kenë akses të sigurt në ndihma humanitare

Vatikan, 3 mars 2024 (MIA) - Papa Françesku sot bëri thirrje që popullatës së Rripit të Gazës t'i garantohet "...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 3 mars/ 2024 Shkup - LSDM-ja sot do të mbajë Kongres në të cilin duhet të zyrtarizohet kandidat...

Arrestohen dy kriminelë nga Haraçina të kërkuar me urdhërarrest

Arrestohen dy kriminelë nga Haraçina të kërkuar me urdhërarrest

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Nëpunës policorë nga Ekipi Operativ për Ndjekje në SPB Shkup në bashkëpunim me Njës...

Lidia El Kuri për MIA: Ka më shumë flamuj të kuq që tregojnë nëse gjuha e urrejtjes është krijuar nga një person apo IA

Lidia El Kuri për MIA: Ka më shumë flamuj të kuq që tregojnë nëse gjuha e urrejtjes është krijuar ng...

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Në thuajse gjysmën e botës ose 74 vende, në mesin e të cilave edhe Maqedoninë e Ver...

Grumbullohen 10.000 nënshkrime për Pendarovskin

Grumbullohen 10.000 nënshkrime për Pendarovskin

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Në një kohë rekorde, për pesë orë jo të plota, janë grumbulluar 10.000 nënshkrime t...

Nga nesër pasdite reshje të dendura shiu me stuhi lokale, borë në male dhe rënie të temperaturës

Nga nesër pasdite reshje të dendura shiu me stuhi lokale, borë në male dhe rënie të temperaturës

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Nën ndikimin e aktivitetit ciklonik pasditen e nesërme dhe të martën do të ketë res...

Dy fëmijë humbën jetën, katër janë plagosur nga mjete të pashpërthyera në Afganistan

Dy fëmijë humbën jetën, katër janë plagosur nga mjete të pashpërthyera në Afganistan

Islamabad, 3 mars 2024 (MIA) - Mjete të pashpërthyera u aktivizuan dhe vranë dy fëmijë në provincën afgane lin...

Gjendet drogë gjatë bastisjes në burgun e Prilepit dhe në një shtëpi uikendi, arrestohet një person

Gjendet drogë gjatë bastisjes në burgun e Prilepit dhe në një shtëpi uikendi, arrestohet një person

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Pas një vendimi të gjykatës, nëpunësit policorë dje kanë bastisur një dhomë në Burg...

Hamasi njoftoi mundësinë e një armëpushimi në 24 deri në 48 orët e ardhshme

Hamasi njoftoi mundësinë e një armëpushimi në 24 deri në 48 orët e ardhshme

Kajro, 3 mars 2024 (MIA) - Një zyrtar i lartë i Hamasit tha sot se një armëpushim në Rripin e Gazës është i mu...

Në territorin e SPB Manastir sanksionohen 19 vozitës të cilët kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit

Në territorin e SPB Manastir sanksionohen 19 vozitës të cilët kanë drejtuar automjetin nën ndikimin...

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Mbrëmjen e kaluar në periudhën nga ora 22.00 deri në ora 04.00 në territorin e SPB...

Image