• e enjte, 23 maj 2024
Në Dibër sonte do të kryhet spërkatja kundër mushkonjave, bletarët t'i mbrojnë bletët

Në Dibër sonte do të kryhet spërkatja kundër mushkonjave, bletarët t'i mbrojnë bletët

Dibër, 22 maj 2024 (MIA) - Komuna e Dibrës njoftoi se prej sonte do të realizohet spërkatja kun...

Për shkak të situatës me ujin pacientët nga Kumanova do të dërgohen në spitalet dhe klinikat e Shkupit

Për shkak të situatës me ujin pacientët nga Kumanova do të dërgohen në spitalet dhe klinikat e Shkupit

Kumanovë, 22 maj 2024 (MIA) - Spitali i përgjithshëm i Kumanovës pas urdhrave të Ministrisë së Shënd...

Pas reshjeve të mëdha të shiut në Kumanovë shtabi komunal me rekomandim që uji të përdoret si teknik

Pas reshjeve të mëdha të shiut në Kumanovë shtabi komunal me rekomandim që uji të përdoret si teknik

Kumanovë, 22 maj 2024 (MIA) - Në mbledhje të jashtëzakonshme, sot shtabi komunal për mbrojtje dhe sh...

Në Manastir janë gjetur mbi 100 pushkë nga luftërat ballkanike

Në Manastir janë gjetur mbi 100 pushkë nga luftërat ballkanike

Manastir, 22 maj 2024 (MIA) - Punëtorët të cilët po kryejnë punë ndërti...

Në Llërce, Komuna e Zhelinës deri në orën 13 kanë votuar 32,73 për qind të qytetarëve

Në Llërce, Komuna e Zhelinës deri në orën 13 kanë votuar 32,73 për qind të qytetarëve

Tetovë, 22 maj 2024 (MIA) - Në vendvotimin e vetëm në kuadër të NJZ6, ku sot po zhvillohet rivo...

Uji në digën e Likovës ngadalë po pastrohet

Uji në digën e Likovës ngadalë po pastrohet

Kumanovë, 22 maj 2024 (MIA) - Diga e Likovës ngadalë po stabilizohet, pas të reshurave të djesh...

Reshje intensive të shiut dhe breshrit e kapluan Kumanovën

Reshje intensive të shiut dhe breshrit e kapluan Kumanovën

Kumanovë, 21 maj 2024 (MIA) - Shi i rrëmbyeshëm intensiv, bubullima, erë e fuqishme sot pasdite e ka...

Parku argëtues pranë sallës

Parku argëtues pranë sallës "Boris Trajkovski" punon në mënyrë të paligjshme dhe do të hiqet, thonë nga MPB-ja

Shkup, 21 maj 2024 (MIA) - Parku argëtues i cili në fundjavë filloi të vendoset në hapësirën e zbraz...

Në tre gjimnazet në rrethinën e Dibrës, në vitin e parë mund të regjistrohen 408 nxënës

Në tre gjimnazet në rrethinën e Dibrës, në vitin e parë mund të regjistrohen 408 nxënës

Dibër, 20 maj 2024 (MIA) - Bazuar në konkursin e MASH-it për regjistrim në vitin e parë, në vit...

Shkollat e mesme të Tetovës me Ditë të hapur, kryetari premton kushte më të mira me Qeverinë e re

Shkollat e mesme të Tetovës me Ditë të hapur, kryetari premton kushte më të mira me Qeverinë e re

Tetovë, 20 maj 2024 (MIA) - Në sheshin në Tetovë sot u mbajt aktiviteti "Ditë e hapur", organizuar n...

Kasami: Bëhet fjalë për ndryshim të plotë të sistemit për faturat komunale, kjo kërkon kohë - qytetarët të vijnë në Komunë për të shprehur problemet e tyre

Kasami: Bëhet fjalë për ndryshim të plotë të sistemit për faturat komunale, kjo kërkon kohë - qytetarët të vijnë në Komunë për të shprehur problemet e...

Tetovë, 20 maj 2024 (MIA) - Për problemet me faturat komunale të cilat në përputhje me partneritetin...

Për ankesat e dorëzuara rreth prishjes së stadiumit Kasami mësoi nga opinioni, konsideron se nuk diskriminim dhe shkelje të ligjit

Për ankesat e dorëzuara rreth prishjes së stadiumit Kasami mësoi nga opinioni, konsideron se nuk diskriminim dhe shkelje të ligjit

Tetovë, 20 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, thotë se nga mediat mësoi...

Nesër spërkatje kundër mushkonjave në Shkup

Nesër spërkatje kundër mushkonjave në Shkup

Shkup, 17 maj 2024 (MIA) - Nesër në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet dezinfektim ajror kundër...

Në Shkup dje janë sanksionuar 125 shoferë për kundërvajtje në komunikacion

Në Shkup dje janë sanksionuar 125 shoferë për kundërvajtje në komunikacion

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme gjatë kontroll...

Delegacioni i MPB-së në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Delegacioni i MPB-së në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Dibër, 15 maj 2024 (MIA) - Në Konferencën Ministrore të Ballkanit Perëndimor me temë “Bashkëpunimi p...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR