• e premte, 19 prill 2024

Lindita Sulejmani

Last Login: Monday, 15 April 2024, 07:05 am

Nga muaji i ardhshëm, vaksina me nëntëvalente HPV do të jetë e disponueshme edhe për djemtë

Nga muaji i ardhshëm, vaksina me nëntëvalente HPV do të jetë e disponueshme edhe për djemtë

Shkup, 15 prill 2024 (MIA) - Është përditësuar kalendari për imunizimin e rregullt me vaksinën nëntëvalente HP...

“Shell” konfirmon zyrtarisht se nuk ka gaz dhe naftë në malin Shpirag në Shqipëri

“Shell” konfirmon zyrtarisht se nuk ka gaz dhe naftë në malin Shpirag në Shqipëri

Tiranë, 15 prill 2024 (MIA) - Përkundër pretendimeve të kryeministrit Edi Rama, i cili në gusht të vitit të ka...

Bojmacaliev për vizitë në SPB-Shtip dhe NJPB Sveti Nikollë,

Bojmacaliev për vizitë në SPB-Shtip dhe NJPB Sveti Nikollë,

Sveti Nikollë, 15 prill 2024 (MIA) - Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev, së b...

Arrestohen 17 pjesëtarë të policisë së burgjeve, të punësuar në INK Burgu Idrizovë, parashtrohet kallëzim penal

Arrestohen 17 pjesëtarë të policisë së burgjeve, të punësuar në INK Burgu Idrizovë, parashtrohet kal...

Shkup, 15 prill 2024 (MIA) - Pas një hetimi penal disamujor, Sektori për Hetime Kriminalistike pranë Departame...

Lirohet dizeli, çmimet e benzinës nuk ndryshojnë

Lirohet dizeli, çmimet e benzinës nuk ndryshojnë

Shkup, 15 prill 2024 (MIA) - Çmimi me pakicë i EURODIESEL (D-E V) nga mesnata do të ulet për 0,50 denarë për l...

Zjarri mbi Selcë të Tetovës kalon dy kilometra vijë zjarri, zjarrfikësit dhe PK bëjnë apel për ndihmë nga institucionet shtetërore

Zjarri mbi Selcë të Tetovës kalon dy kilometra vijë zjarri, zjarrfikësit dhe PK bëjnë apel për ndihm...

Tetovë, 15 prill 2024 (MIA) - Përmes konferencës për shtyp në Komunën e Tetovës, komandanti i Njësisë Kundër Z...

Vellkovski: Buxheti i MPPS-së është dëmtuar për më shumë se 2,5 milionë euro

Vellkovski: Buxheti i MPPS-së është dëmtuar për më shumë se 2,5 milionë euro

Shkup, 15 prill 2024 (MIA) - Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Gjoko Vellkovski, sot në konferencë për s...

Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët

Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët

15 prill 2024 Si artist dhe këngëtar i dikurshëm, Afrim Gashi, kryetar i partisë Alternativa, nuk mund...

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

Shkup, 15 prill 2024 Derisa po zhvillohet kjo fushatë zgjedhore, kur oponentët tanë vazhdimisht bërtas...

Pse Irani sulmoi Izraelin?

Pse Irani sulmoi Izraelin?

BBC Irani ka lëshuar drone dhe raketa në Izrael, pasi u zotua të hakmerret për një sulm vdekjeprurës n...

Njoftim për shfrytëzuesit

Njoftim për shfrytëzuesit

Shkup, 15 prill (MIA) -  Agjencia Informative Mediatike (MIA) i njofton shfrytëzuesit se gjatë ditës po b...

Afera

Afera "Pipergejt": Në prag të zgjedhjeve evropiane, Fon der Lajen përballet me akuza për kronizëm

Bruksel, 15 prill 2024 (MIA) – Një nga temat kryesore në margjinat e institucioneve të BE-së në javët e fundit...

Image