• e enjte, 23 maj 2024
UNT organizoi panel-diskutimi me temë

UNT organizoi panel-diskutimi me temë "Neoshqiptarizma: dje dhe sot"

Shkup, 21 maj 2024 Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup ishte nikoqir i një panel diskutimi k...

Koalicioni VLEN: Drejtësia fitoi, vullneti i qytetarëve do të shkoj në vend

Koalicioni VLEN: Drejtësia fitoi, vullneti i qytetarëve do të shkoj në vend

Shkup, 18 maj 2024 E përshëndesim vendimin e Gjykatës Administrative, e cila është në një vi...

Fronti evropian akuzon për presion publik politik ndaj Gjykatës administrative

Fronti evropian akuzon për presion publik politik ndaj Gjykatës administrative

Shkup, 17 mај 2024  Fronti Europian me shqetësim të madh i ka ndjekur deklaratat e sotm...

Bajrami nga Fronti Evropian: Është informuar bashkësia ndërkombëtare për tentimin për inxhiniering zgjedhor

Bajrami nga Fronti Evropian: Është informuar bashkësia ndërkombëtare për tentimin për inxhiniering zgjedhor

Shkup, 17 maj 2024 Fronti Evropian ka njoftuar gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe të gjitha...

VLEN: Panika është e kuptueshme, por keqpërdorimi i funksionit dhe presioni ndaj gjykatës e patolerushme!

VLEN: Panika është e kuptueshme, por keqpërdorimi i funksionit dhe presioni ndaj gjykatës e patolerushme!

Shkup, 17 maj  Deklaratat e Bujar Osmanit, Talat Xhaferit dhe të tjerëve nga rangu i ty...

Fronti Europian: A është pajtuar “Vlen” me VMRO-në për revidim të Korridorit 8?

Fronti Europian: A është pajtuar “Vlen” me VMRO-në për revidim të Korridorit 8?

Shkup, 17 maj 2024 Gjatë ditës së djeshme, Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski &nbs...

LD: Sot u mbajt takim i grupeve të punës me VMRO-DPMNE-në

LD: Sot u mbajt takim i grupeve të punës me VMRO-DPMNE-në

Shkup, 16 maj 2024 Sot u mbajt takim punues ndërmjet grupeve punuese të koalicionit VLEN dhe...

Lloga: Na pret një periudhë e vështirë

Lloga: Na pret një periudhë e vështirë

Shkup, 14 maj 2024 Nëse luajnë ndershëm, VMRO-DPMNE le ta kthejë emrin kushtetues që në ditë...

Lloga për Slloboden Peçat: Si mund të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër në formë të shkruar?

Lloga për Slloboden Peçat: Si mund të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër në formë të shkruar?

Shkup 14 maj 2024  Cila është logjika të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër...

Hapet thirrja për Çmimin e Gazetarisë Hulumtuese të BE-së 2024 për gazetarë në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi

Hapet thirrja për Çmimin e Gazetarisë Hulumtuese të BE-së 2024 për gazetarë në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi

13 maj 2024 Çmimi i BE-së për Gazetarinë Hulumtuese 2024, pjesë e projektit "Forcimi i gazet...

Fronti Europian zbulon marrëveshjen e nënshkruar nga të gjithë kryetarët e partive

Fronti Europian zbulon marrëveshjen e nënshkruar nga të gjithë kryetarët e partive

Shkup, 11 maj 2024 Fillimi i negociatave me Bashkimin Evropian (BE) sjell përfitime strategj...

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat partizane në Butel, për nder të 9 majit

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat partizane në Butel, për nder të 9 majit

 Shkup, 9 maj 2024 Një delegacion i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, i k...

Bojmacaliev: MPB-ja garanton zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

Bojmacaliev: MPB-ja garanton zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

Shkup 8 maj 2024 Sot (08.05.2024) zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bo...

Rektorët e UT-së ndër vite, vlerësohen me mirënjohje nga Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli

Rektorët e UT-së ndër vite, vlerësohen me mirënjohje nga Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli

Tetovë, 7 maj 2024  Në vitin jubilar të themelimit të Universitetit të Tetovës, Rektori...

Bytyqi: Vendi ynë është në një udhëkryq, vendimi më 8 maj do të formësojë fatin e vendit në vitet në vijim

Bytyqi: Vendi ynë është në një udhëkryq, vendimi më 8 maj do të formësojë fatin e vendit në vitet në vijim

Shkup, 6 maj 2024  "Duke parë rëndësinë e zgjedhjeve të dyfishta që do të mbahen ditën...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR