• e hënë, 11 dhjetor 2023

Postimi i fundit

Këshilli ekzekutiv i LSDM-së: Kovaçevski autorizohet për të biseduar me partitë për qeveri teknike, Mitreski kandidat për kryetar të Kuvendit

Këshilli ekzekutiv i LSDM-së: Kovaçevski autorizohet për të biseduar me partitë për qeveri teknike, Mitreski kandidat për kryetar të Kuvendit

Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA) - Këshilli ekzekutiv i LSDM-së sonte me aklamacion e zgjodhi Jovan Mitr...

Kovaçevski: Qeveria teknike është obligim ligjor për të gjitha partitë

Kovaçevski: Qeveria teknike është obligim ligjor për të gjitha partitë

Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA) - Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski deklaroi se n...

Disa ushtarë izraelitë janë plagosur pas një sulmi me dron të Hezbollahut

Disa ushtarë izraelitë janë plagosur pas një sulmi me dron të Hezbollahut

 Tel Aviv, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Disa ushtarë izraelitë janë lënduar pas një sulm...

MSH në Rripin e Gazës: Vriten rreth 18.000 palestinezë që nga fillimi i konfliktit

MSH në Rripin e Gazës: Vriten rreth 18.000 palestinezë që nga fillimi i konfliktit

 Gazë, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Që nga fillimi i sulmeve izraelite në Gazë janë vrar...

Në afërsi të fshatit Tabanoc janë gjetur 13 emigrantë nga Siria

Në afërsi të fshatit Tabanoc janë gjetur 13 emigrantë nga Siria

Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA) -  Trembëdhjetë emigrantë ilegalë nga Siria mbrëmë rreth orës 20:1...

Presidenti i ri i Argjentinës, Milei dha betimin

Presidenti i ri i Argjentinës, Milei dha betimin

 Buenos Aires, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Presidenti i ri i Argjentinës, Havier Milei,...

Raport i Komitetit për Eliminimin e Diskriminimit Racor në KB: Bullgaria t'i garantojë të drejtat e komunitetit etnik maqedonas

Raport i Komitetit për Eliminimin e Diskriminimit Racor në KB: Bullgaria t'i garantojë të drejtat e komunitetit etnik maqedonas

 Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Komiteti për Eliminimin e Diskriminimit Racor pranë...

IDF: Që nga fillimi i konfliktit, 425 ushtarë izraelitë janë vrarë, 1.593 janë plagosur

IDF: Që nga fillimi i konfliktit, 425 ushtarë izraelitë janë vrarë, 1.593 janë plagosur

 Tel Aviv, 10 dhjetor 2023 (MIA)  - Forcat e Mbrojtjes Izraelite (IDF) sot njoftuan se që...

LPFM:  Struga kampion i vjeshtës

LPFM: Struga kampion i vjeshtës

 Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Mbrojtësi i titullit kampion Struga shkoi në pushim...

Kaevski: Mospjesëmarrja në Qeverinë teknike të VMRO-DPMNE-së, alibi për humbje zgjedhore

Kaevski: Mospjesëmarrja në Qeverinë teknike të VMRO-DPMNE-së, alibi për humbje zgjedhore

Shkup,  10 dhjetor 2023 (MIA) - Mospjesëmarrja e mundshme e VMRO-DPMNE-së në Qeverinë teknike d...

Shefi i OBSH-së: Lufta në Gaza ka pasoja katastrofike për shëndetin

Shefi i OBSH-së: Lufta në Gaza ka pasoja katastrofike për shëndetin

Gjenevë, 10 dhjetor 2023 (MIA) - Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adanom...

PTHP Shkup bën apel të mos përhapen informacione të paverifikuara për hetimin për Vanjën dhe Pançen

PTHP Shkup bën apel të mos përhapen informacione të paverifikuara për hetimin për Vanjën dhe Pançen

 Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA)  -  Prokuroria Themelore Publike Shkup apelon sërish gj...

Cvetanovska: Gjendja me të drejtat e njeriut është shqetësuese, duke sjellë shkelje të së drejtës për gjykim në afat të arsyeshëm

Cvetanovska: Gjendja me të drejtat e njeriut është shqetësuese, duke sjellë shkelje të së drejtës për gjykim në afat të arsyeshëm

Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA) - Shkelja e të drejtës për gjykim brenda n...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/10 dhjetor/2023 Shkup  - LSDM-ja sonte në seancën e Komitetit Ek...

Revista

Revista "Ballë për ballë" dhe Boris Stamenov e morën çmimin "Meto Jovanovski" për vitin 2023

Shkup, 10 dhjetor 2023 (MIA) - Revistës jofitimprurëse "Ballë për ballë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR