• e hënë, 04 mars 2024

Qefsere Abduli

Last Login: Friday, 01 March 2024, 01:49 pm

Milani do të ndërtojë  stadium të ri me një kapacitet prej 70.000 ulëse

Milani do të ndërtojë stadium të ri me një kapacitet prej 70.000 ulëse

Milano, 1 mars 2024 (MIA) - Pronarët e shtatë herë kampionit të Evropës Milan paralajmëruan  ndërtim...

BDI-ja e akuzon Kasamin se miliona euro nga komuna  përmes tenderëve i ka dhënë një familjeje

BDI-ja e akuzon Kasamin se miliona euro nga komuna përmes tenderëve i ka dhënë një familjeje

Tetovë, 1 mars 2024 (MIA)-  Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) nga Tetova mbajti konferencë p...

Dronët turq

Dronët turq "Bajraktar" dorëzohen në Shqipëri

Tiranë, 1 mars 2024 (MIA) - Dronët turq “Bajraktar” janë dorëzuar në Shqipëri, theksoi sot ministri shqip...

Për fundjavë mot i qëndrueshëm dhe më  ngrohtë, nga e hëna përsëri shi

Për fundjavë mot i qëndrueshëm dhe më  ngrohtë, nga e hëna përsëri shi

Shkup, 1 mars 2024 (MIA) - Gjatë fundjavës do të mbajë mot kryesisht i qëndrueshëm  dhe më i ngrohtë...

Nga sot, ulje të çmimeve për mbi 3.000 produkteve në supermarketet në Greqi

Nga sot, ulje të çmimeve për mbi 3.000 produkteve në supermarketet në Greqi

Athinë, 1 mars 2024 (MIA) - Çmimet e mbi 3.000 produketeve për pastrim dhe për higjienë personale, nga sot pri...

Një ushtar i Bundesverit  gjerman dyshohet për vrasjen e katër personave

Një ushtar i Bundesverit gjerman dyshohet për vrasjen e katër personave

Hanover, 1 mar 2024 (MIA) - Një ushtar  i Bundesverit gjerman dyshohet se ka qëlluar katër persona në zon...

QMK: Dhjetë zjarre në ambient të hapur në 24 orët e fundit

QMK: Dhjetë zjarre në ambient të hapur në 24 orët e fundit

Shkup, 1 mars 2024 (MIA) - Qendra e Menaxhimit me Krizave (QMK) njoftojnë se ka pasur gjithsej 10 zjarre në am...

Sholc: Nëse dorëzohen në Kiev raketat

Sholc: Nëse dorëzohen në Kiev raketat "Taurus", mund të përdoren për të sulmuar Moskën

Berlin, 1 mars 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Olaf Sholc, gjatë kohës së të   ashtuquajturit "Dialog...

MIA Flesh

MIA Flesh

09:00/1 mars/2024 Shkup - Kryeministri teknik Talat Xhaferi sot do të marrë pjesë në...

Në Prilep vritet një djalë 14 vjeçar

Në Prilep vritet një djalë 14 vjeçar

Prilep,1 mars 2024 (MIA) - Një djalë 14 vjeçar mbrëmë rreth orës 19:30 është gjetur pa shenja jete me pla...

Abazi dhe prokurorët e PTHP - NKOK në brifing me gazetarët

Abazi dhe prokurorët e PTHP - NKOK në brifing me gazetarët

Shkup, 1 mars 2024 (MIA) - Prokurori Publik Themelor i Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimi...

MIA Paralajmërime - MKD

MIA Paralajmërime - MKD

1 mars 2024 Shkup - Presidenti Stevo Pendarovski do të mbajë konferencë për medi...

Image