• e mërkurë, 24 prill 2024
Fon der Lajen: Epilogu nga lufta në Ukrainë do ta përcaktojë ardhmërinë e saj

Fon der Lajen: Epilogu nga lufta në Ukrainë do ta përcaktojë ardhmërinë e saj

Strasburg, 24 prill 2024 (MIA) - Epilogu nga lufta në Ukrainë do ta përcaktojë ardhmërinë tonë, para...

Parlamenti Evropian do të hapë një zyrë për marrëdhënie me Ballkanin Perëndimor

Parlamenti Evropian do të hapë një zyrë për marrëdhënie me Ballkanin Perëndimor

Bruksel, 24 pril 2024 (MIA) - Në përpjekje për të përmirësuar monitorimin e procesit të zgjerimit të...

AI: Të drejtat globale të njeriut përballen me kërcënimet më serioze

AI: Të drejtat globale të njeriut përballen me kërcënimet më serioze

Londër, 24 prill 2024 (MIA) - Të drejtat e njeriut në mbarë botën përballen me kërcënimet më serioze...

Stejt departamenti: SHBA-ja me krenari e sponzorizojnë rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Stejt departamenti: SHBA-ja me krenari e sponzorizojnë rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Uashington, 24 prill 2024 (MIA) - SHBA-ja me krenari e sponzorizon propozim rezolutën për gjeno...

Senati amerikan miratoi 95 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin

Senati amerikan miratoi 95 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin

Ushington, 24 prill 2024 (MIA) - Senati amerikan miratoi mbrëmë një paketë ndihme prej 61 miliardë d...

Picula: Salla e pritjes së anëtareve të reja është plotësisht e mbushur, duhet të punojmë në zgjerimin

Picula: Salla e pritjes së anëtareve të reja është plotësisht e mbushur, duhet të punojmë në zgjerimin

Bruksel, 23 prill 2024 (MIA) - Ne gjithmonë e inkurajojmë zgjerimin dhe besojmë se pranimi i vendeve...

Ukraina: Rusia do të sulmojë vende të papritura këtë verë

Ukraina: Rusia do të sulmojë vende të papritura këtë verë

Kiev, 23 prill 2024 (MIA) - Forcat e armatosura ruse do të sulmojnë vende të papritura nga vija e fr...

Stoltenberg: SHBA-ja do të mbetet aleate e fortë në Aleancë pa marrë parasysh verdiktin nga zgjedhjet presidenciale në SHBA

Stoltenberg: SHBA-ja do të mbetet aleate e fortë në Aleancë pa marrë parasysh verdiktin nga zgjedhjet presidenciale në SHBA

Varshavë, 23 prill 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar so...

Në Francë nesër grevë e kontrollit të fluturimeve

Në Francë nesër grevë e kontrollit të fluturimeve

Paris, 24 prill 2024 (MIA) - Greva e kontrollorëve të fluturimit ajror e planifikuar për nesër prite...

PE i miratoi rregullat e reja për luftë kundër tregtisë me njerëz

PE i miratoi rregullat e reja për luftë kundër tregtisë me njerëz

Bruksel, 23 prill 2024 (MIA) - Parlamenti Evropian sot me 563 vota "për", shtatë "kundër" dhe 17 "të...

Më shumë se 130 të arrestuar gjatë protestave propalestineze në kampusin e Universitetit të Nju-Jorkut

Më shumë se 130 të arrestuar gjatë protestave propalestineze në kampusin e Universitetit të Nju-Jorkut

Nju-Jork, 23 prill 2024 (MIA) - Më shumë se 130 persona janë arrestuar gjatë natës së protestave pro...

Greqia përfshihet nga pluhuri i Saharasë, më e theksuar në pjesën jugore të Peloponezit

Greqia përfshihet nga pluhuri i Saharasë, më e theksuar në pjesën jugore të Peloponezit

Athinë, 23 prill 2024 (MIA) - Pluhuri nga Saharaja e ka përfshirë sot Greqinë, ndërsa dukuria ka qen...

"Uollstrit xhurnal“: SHBA-ja përpunon sanksione kundër bankave kineze për shkak të ndihmës për Rusinë

Uashington, 23 prill 2024 (MIA) - SHBA-ja është duke përpunuar sanksione, të cilat mund të ndërpresi...

BE-ja bën thirrje për mbështetje të Agjencisë së KB-së për refugjatët palestinezë

BE-ja bën thirrje për mbështetje të Agjencisë së KB-së për refugjatët palestinezë

Bruksel, 23 prill 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian sot u ka bërë thirrje donatorëve të Agjencisë së KB...

Lajçaku paralajmëroi vazhdimin e bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit për dinarin

Lajçaku paralajmëroi vazhdimin e bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit për dinarin

Beograd, 23 prill 2024 (MIA) - I dërguari special i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak, sot deklar...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR