• e enjte, 23 maj 2024
Bisedë telefonike Zelenski - Rama për bashkëpunimin vijues në mbrojtje

Bisedë telefonike Zelenski - Rama për bashkëpunimin vijues në mbrojtje

Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Vollodimir Zelenski, në platformën X njoftoi s...

Një aeroplan ka bërë ulje emergjente në aeroportin e Tiranës, një pasagjer ka tentuar të bëjë vetëvrasje

Një aeroplan ka bërë ulje emergjente në aeroportin e Tiranës, një pasagjer ka tentuar të bëjë vetëvrasje

Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Një aeroplan, i cili ka fluturuar në linjen Lion-Stamboll, pasdite...

Në tre muajt e parë të këtij viti Greqinë e kanë vizituar mbi 2,3 milionë turistë

Në tre muajt e parë të këtij viti Greqinë e kanë vizituar mbi 2,3 milionë turistë

Athinë, 22 maj 2024 (MIA) - Numri i vizitorëve në Greqi në tre muajt e parë të këtij viti është rrit...

Haxhiu kërkon mbështetje nga ndërkombëtarët për aksionet në veri të Kosovës: Qëllimi është mbrojtja e sovranitetit

Haxhiu kërkon mbështetje nga ndërkombëtarët për aksionet në veri të Kosovës: Qëllimi është mbrojtja e sovranitetit

Prishtinë, 22 maj 2024 (MIA) - Ministrja e Drejtësisë së Kosovës, Albulena Haxhiu ka kërkuar mbështe...

Kosovë: Procesi i Berlinit është një nga platformat më të mira për zhvillim ekonomik

Kosovë: Procesi i Berlinit është një nga platformat më të mira për zhvillim ekonomik

Prishtinë, 22 maj 2024 (MIA) - Procesi i Berlinit është një nga platformat më të mira për zhvillimin...

Kameron në Tiranë: Problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës

Kameron në Tiranë: Problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës

Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë britanike, Dejvid Kameron në konferencën e përbashkë...

Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo pajiset me pasaportë shqiptare

Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo pajiset me pasaportë shqiptare

Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Trajneri i kombëtares shqiptare në futboll, Silvio Mendez Kampos Juunior...

Ministri britanik i  Punëve të Jashtme, Kameroni për vizitë në Tiranë

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Kameroni për vizitë në Tiranë

 Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë së Britanisë së Madhe, Dejvid...

KFOR-i kërkon që me kohë të informohet për aksione të policisë së Kosovës të cilat mund të ndikojnë në sigurinë rajonale

KFOR-i kërkon që me kohë të informohet për aksione të policisë së Kosovës të cilat mund të ndikojnë në sigurinë rajonale

Prishtinë, 21 maj 2024 (MIA) - Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, në një kumtesë lidhur me aksionin e...

Një person ka humbur jetën nga moti i ligë i cili sot pasdite e goditi Serbinë

Një person ka humbur jetën nga moti i ligë i cili sot pasdite e goditi Serbinë

Beograd, 21 maj 2024 (MIA) - Në motin e ligë i cili e kaploi Somborin dhe rrethinën rreth orës 17, n...

Hovenier: Aksioni i policisë së Kosovës në filialet e të a.q. Kursimores Postare nuk ishte i koordinuar me partnerët ndërkombëtarë

Hovenier: Aksioni i policisë së Kosovës në filialet e të a.q. Kursimores Postare nuk ishte i koordinuar me partnerët ndërkombëtarë

Prishtinë, 21 maj 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Prishtinë, Xhef Hovenier deklaroi sot se opera...

Misioni i OSBE-së në Prishtinë është i shqetësuar për veprimet e policisë së Kosovës në filialet e së ashtuquajturës Kursimore Postare

Misioni i OSBE-së në Prishtinë është i shqetësuar për veprimet e policisë së Kosovës në filialet e së ashtuquajturës Kursimore Postare

Prishtinë, 21 maj 2024 (MIA) - Misioni i OSBE-së në Prishtinë njoftoi sot se është i shqetësuar për...

Lëshohet në përdorim aks i ri rrugor mes Shqipërisë dhe Kosovës

Lëshohet në përdorim aks i ri rrugor mes Shqipërisë dhe Kosovës

Tiranë, 21 maj 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama në Fejsbuk njoftoi për hapjen e një aksi...

Shqipëria do të fillojë të prodhojë armë dhe municion

Shqipëria do të fillojë të prodhojë armë dhe municion

Tiranë, 21 maj 2024 (MIA) - Shqipëria do të riaktivizojë prodhimin e armëve dhe municioneve. Propozi...

Policia shqiptare filloi kontrollin në tërë territorin dhe kufirin shtetëror me aeroplanë pa pilot

Policia shqiptare filloi kontrollin në tërë territorin dhe kufirin shtetëror me aeroplanë pa pilot

Tiranë, 1 maj 2024 (MIA) - Policia e Shtetit dhe Inspektorati kombëtar për mbrojtje të territoreve (...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR