• e hënë, 26 shkurt 2024

Fitore Curri

Last Login: Sunday, 25 February 2024, 09:58 pm

Në afërsi të ishullit grek Kretë shpëtohen 85 emigrantë

Në afërsi të ishullit grek Kretë shpëtohen 85 emigrantë

Athinë, 23 shkurt 2024 (MIA) - Në pjesën detare, 50 milje në jug të ishullit grek Kretë, sot në mëngjes ishin...

Fon der Lajen: BE-ja do ta zhbllokojë ndihmën e ngrirë për Poloninë

Fon der Lajen: BE-ja do ta zhbllokojë ndihmën e ngrirë për Poloninë

Varshavë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Shefja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen konfirmoi se Brukseli do t...

Shëtitje falas në Shkup me rastin e Ditës Botërore të Cicëronëve Turistikë

Shëtitje falas në Shkup me rastin e Ditës Botërore të Cicëronëve Turistikë

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Me rastin e Ditës Botërore të Cicëronëve Turistikë, Asociacioni i Cicëronëve dhe...

Shoqata e mjekëve të mjekësisë së përgjithshme dhe Jetë me sfida fillojnë me fushatë për sëmundjet e rralla

Shoqata e mjekëve të mjekësisë së përgjithshme dhe Jetë me sfida fillojnë me fushatë për sëmundjet e...

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Shoqata Jetë me sfida dhe Shoqata e Mjekëve të Mjekësisë së Përgjithshme Familja...

Stoltenberg: Vendet anëtare të NATO-s janë të përkushtuara të sigurojnë fitore të Ukrainës

Stoltenberg: Vendet anëtare të NATO-s janë të përkushtuara të sigurojnë fitore të Ukrainës

Bruksel, 23 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se vendet anëtare...

BE-ja miratoi masa të reja restriktive lidhur me agresionin rus ndaj Ukrainës, në mesin e të sanksionuarve edhe kompani nga vende të treta

BE-ja miratoi masa të reja restriktive lidhur me agresionin rus ndaj Ukrainës, në mesin e të sanksio...

Bruksel, 23 shkurt 2024 (MIA) - Në prag të përvjetorit të dytë të pushtimit rus ndaj Ukrainës, që filloi më 24...

Fon der Lajen nën dyshime për konflikt të interesave për emërimin e bashkëpartiakut të saj për përfaqësues të BE-së për NVM

Fon der Lajen nën dyshime për konflikt të interesave për emërimin e bashkëpartiakut të saj për përfa...

Bruksel, 23 shkurt 2024 (MIA) - Emërimi i eurodeputetit Markus Piper nga radhët e Unionit Demokratik Kristian...

Orban: Hungaria do të nënshkruajë marrëveshje me Suedinë në fushën e industrisë së mbrojtjes

Orban: Hungaria do të nënshkruajë marrëveshje me Suedinë në fushën e industrisë së mbrojtjes

Budapest, 23 shkurt 2024 (MIA) - Hungaria do të nënshkruajë marrëveshje nga fusha e industrisë së mbrojtjes me...

Angellovska - Bezhoska: Trendet inflacioniste janë pozitive, por duhet kujdes

Angellovska - Bezhoska: Trendet inflacioniste janë pozitive, por duhet kujdes

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Guvernatorja e Bankës Popullore Anita Angellovska - Bezhoska në një video-intevi...

QMK: Gjithsej 28 zjarre në vende të hapura gjatë 24 orëve të fundit, një ende aktiv

QMK: Gjithsej 28 zjarre në vende të hapura gjatë 24 orëve të fundit, një ende aktiv

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 28 zjarre në vende të hapura në shtet,...

Boreli ju bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të dërgojnë më shumë armë në Ukrainë

Boreli ju bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të dërgojnë më shumë armë në Ukrainë

Bruksel, 23 shkurt 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Zhozep Borel j...

Pothuajse është përgjysmuar lundrimi në Kanalin e Suezit

Pothuajse është përgjysmuar lundrimi në Kanalin e Suezit

Nju-Jork, 23 shkurt 2024 (MIA) - Lundrimi në Kanalin e Suezit është ulur për 42 për qind në janar në krahasim...

Image