• e hënë, 26 shkurt 2024

Ajrije Rexhepi

Last Login: Friday, 23 February 2024, 01:52 pm

Nuk ka bllokadë në vendkalimin kufitar Evzoni

Nuk ka bllokadë në vendkalimin kufitar Evzoni

 Strumicë, 23 shkurt 2024 (MIA)  - Vendkalimi kufitar Evzoni (Bogorodicë) sonte nuk është i bllokuar...

Izet Mexhiti: Me nxjerrjen e kandidatit për president, BDI po përçan votën shqiptare

Izet Mexhiti: Me nxjerrjen e kandidatit për president, BDI po përçan votën shqiptare

23 shkurt 2024   Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti ka thënë se me nxjerrjen e Buja...

Ish-kancelari austriak Kurc u dënua me kusht për deklarata të rreme

Ish-kancelari austriak Kurc u dënua me kusht për deklarata të rreme

 Vjenë, 23 shkurt 2024 (MIA) - Ish-kancelari austriak Sebastian Kurc sot është dënuar me  burgim me...

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të...

 Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA)  - Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ) sonte është ndriçua...

Komuna e Tetovës do të bashkëpunojë me qytetin e Kavajës të Shqipërisë

Komuna e Tetovës do të bashkëpunojë me qytetin e Kavajës të Shqipërisë

Tetovë, 23 shkurt 2024 (MIA) - Komuna e Tetovës informoi se kryetari Bilall Kasam...

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

23 shkurt 2024   Me aktualizimin e idesë sonë programore për ndryshimin e konceptit të përzg...

Amnesti Interneshënëll kërkon që talebanët të ndalojnë ekzekutime në Afganistan

Amnesti Interneshënëll kërkon që talebanët të ndalojnë ekzekutime në Afganistan

 Islamabad, 23 shkurt 2024 (MIA) - Organizata për të Drejtat e Njeriut Amnest Interneshënëll sot u ka bër...

Shefi i diplomacisë turke u nis për në Venezuelë

Shefi i diplomacisë turke u nis për në Venezuelë

 Ankara, 23 shkurt 2024 (MIA) - Ministri turk i Punëve të Jashtme, Hakan Fidan, sot është nisur për në Ve...

Lëvizja BESA - Tetovë: Talati nxorri zbuluar gjithë BDI-në se ata për 20 vite nuk ndërtuan, por vetëm rrënuan!

Lëvizja BESA - Tetovë: Talati nxorri zbuluar gjithë BDI-në se ata për 20 vite nuk ndërtuan, por vetë...

Shkup, 24 shkurt 2024  Se është teknik dhe pa kompetent, tregon vet. I pa punë, shëtitet dhe soro...

BE: Vazhdojmë të mbështesim popullin ukrainas në mbrojtjen e atdheut të tyre

BE: Vazhdojmë të mbështesim popullin ukrainas në mbrojtjen e atdheut të tyre

Bruksel, 23 shkurt 2024 (MIA) - Në prag të ditës që shënon përvjetorin e dytë tragjik të luftës së plotë agres...

Xhaferi në vizitë të  Malit Sharr: Parku Nacional ofron mundësi të shkëlqyeshme për zhvillimin turistik dhe socio-ekonomik të rajonit të Sharrit

Xhaferi në vizitë të Malit Sharr: Parku Nacional ofron mundësi të shkëlqyeshme për zhvillimin turis...

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e...

Image