• e enjte, 13 qershor 2024

Arta Bunjaku

Last Login: Wednesday, 12 June 2024, 02:20 pm

Një turist bullgar e humbi jetën në Alpet shqiptare, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Një turist bullgar e humbi jetën në Alpet shqiptare, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Tiranë, 12 qershor 2024 (MIA) - Një turist nga Bullgaria e humbi jetën pasi që ra në humnerë gjatë tentim...

SHBA-ja i zgjeron sanksionet për ta kufizuar industrinë ushtarake ruse

SHBA-ja i zgjeron sanksionet për ta kufizuar industrinë ushtarake ruse

Uashington, 12 qershor 2024 (MIA) - Ministria amerikane e Financave kumtoi sanksione të reja kundër mbi 3...

Siljanovska Davkova nikoqire e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të PBEJL-së

Siljanovska Davkova nikoqire e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të PBEJL-së

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova do të...

Në emër të shqiptarëve flasin vetëm ata që janë votuar me shumicë votash, konsideron Osmani

Në emër të shqiptarëve flasin vetëm ata që janë votuar me shumicë votash, konsideron Osmani

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Cilat do bisedime që kërkojnë dakordësi nga komuniteti shqiptar, duhet të...

Demiri: Shkarkimet e drejtorëve mjekësor të Kardiokirurgjisë dhe të Toksikologjisë janë për shkak të lëshimeve në punën e tyre

Demiri: Shkarkimet e drejtorëve mjekësor të Kardiokirurgjisë dhe të Toksikologjisë janë për shkak të...

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Ministri i Shëndetësisë, dr.Ilir Demiri lidhur me qëndrimin e Komisionit s...

Gerapetritis nesër në Shkup për takimin ministror dhe samitit në kuadër të PBEJL-së

Gerapetritis nesër në Shkup për takimin ministror dhe samitit në kuadër të PBEJL-së

Athinë, 12 qershor 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë greke, Jorgos Gerapetritis nesër do të marrë pjesë në...

Mickoski: Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kemi kurfarë dileme, por ajo është rrugë dykahëshe

Mickoski: Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kemi kurfarë dileme, por ajo...

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Marrëveshjet ndërkombëtare duhet të respektohen dhe këtu nuk kemi kurfarë...

Mariçiq në punëtorinë e TAIEKS në Beograd: Reforma në administratën publike është bazë nga e cila varet zhvillimi i shoqërisë demokratike

Mariçiq në punëtorinë e TAIEKS në Beograd: Reforma në administratën publike është bazë nga e cila va...

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i parë i angazhuar për çështje evropiane, Bojan Mariç...

Deputetët populistë gjermanë e bojkotuan fjalimin e Zelenskit para Bundestagut

Deputetët populistë gjermanë e bojkotuan fjalimin e Zelenskit para Bundestagut

Berlin, 11 qershor 2024 (MIA) - Shumica e deputetëve gjermanë nga Alternativa ekstreme djathtiste për Gje...

Zjarr i madh në Qipro, janë evakuuar vendbanime, është kërkuar ndihmë nga Jordania, Izraeli, Greqia dhe BE-ja

Zjarr i madh në Qipro, janë evakuuar vendbanime, është kërkuar ndihmë nga Jordania, Izraeli, Greqia...

Nikozi, 11 qershor 2024 (MIA) - Zjarr i madh shpërtheu në afërsi të qytetit Pafos në pjesën perëndimore t...

Image