• e hënë, 17 qershor 2024
Eskobar: Kurti e refuzoi propozimin për dinarin

Eskobar: Kurti e refuzoi propozimin për dinarin

Uashington, 15 mars 2024 (MIA) - Zëvendës ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan Gabriel Eskobar d...

Vuçiqi ka biseduar me Lajçakun për situatën në Kosovë

Vuçiqi ka biseduar me Lajçakun për situatën në Kosovë

Beograd, 15 mars 2024 (MIA) - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sonte njoftoi se me të dërguar...

Dita e parë e zgjedhjeve në Rusi: Sulme kibernetike, spërkatje me ngjyrë dhe koktej molotovi

Dita e parë e zgjedhjeve në Rusi: Sulme kibernetike, spërkatje me ngjyrë dhe koktej molotovi

Moskë, 15 mars 2024 (MIA) - Vendet perëndimore u aktivizuan shumë  pas zgjedhjeve presidenciale...

Ministri i Mbrojtjes i Lituanisë ka dhënë dorëheqje

Ministri i Mbrojtjes i Lituanisë ka dhënë dorëheqje

Uilnus, 15 mars 2024 (MIA) - Ministri lituanez i Mbrojtjes, Arvidas Anusauskas ia ka dorëzuar dorëhe...

Gutereshi e kritikoi Rusinë për mbajtjen e votimit në Ukrainën e pushtuar

Gutereshi e kritikoi Rusinë për mbajtjen e votimit në Ukrainën e pushtuar

Nju-Jork, 15 mars 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, e kritikoi Rusinë...

Drejtoresha e USAID-it do të shpallë 25 milionë dollarë ndihmë humanitare për Haitin

Drejtoresha e USAID-it do të shpallë 25 milionë dollarë ndihmë humanitare për Haitin

Uashington, 15 mars 2024 (MIA) - Drejtoresha e USAID-it, Samta Pauer, sot do të shpallë ndihmë human...

Taravari pret për iftar drejtuesit e koalicionit VLEN dhe deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje

Taravari pret për iftar drejtuesit e koalicionit VLEN dhe deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje

Shkup, 15 mars 2024 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për president i koalici...

EBA: Një anije për ndihmë të parë mbërriti në Gazë

EBA: Një anije për ndihmë të parë mbërriti në Gazë

Kajro, 15 mars 2024 (MIA) - Një anije me ndihmë humanitare mbërriti në Rripin e Gazës për herë të pa...

Izraeli e nënshkroi letrën me të cilën angazhohet të përdorë armë amerikane në përputhje me ligjin

Izraeli e nënshkroi letrën me të cilën angazhohet të përdorë armë amerikane në përputhje me ligjin

Tel Aviv, 15 mars 2024 (MIA) - Ministri izraelit i Mbrojtjes, Joav Galant premtoi se do të përdorë a...

BDI: Opozita shqiptare fushatë me porositë e Mickoskit dhe Levicës

BDI: Opozita shqiptare fushatë me porositë e Mickoskit dhe Levicës

Shkup, 15 mars 2024 Çdo ditë e më shumë po dëshmohet se opozita shqiptare është në koordinim...

Austria planifikon që plotësisht të ndalojë të blejë gaz rus deri në vitin 2027

Austria planifikon që plotësisht të ndalojë të blejë gaz rus deri në vitin 2027

Vjenë, 15 mars 2024 (MIA) - Qeveria austriake ka vendosur për qëllim që plotësisht ta pezullojë bler...

Blinken: Dialogu është mekanizmi i vetëm i qëndrueshëm për përmirësimin e raporteve mes Prishtinës dhe Beogradit

Blinken: Dialogu është mekanizmi i vetëm i qëndrueshëm për përmirësimin e raporteve mes Prishtinës dhe Beogradit

Vjenë, 15 mars 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, ka deklaruar sot se dialog...

Blinken kërkon një plan

Blinken kërkon një plan "të realizueshëm" për operacionin izraelit në Rafah

Vjenë, 15 mars 2024 (MIA) - Sekretari shtetëror amerikan Entoni Blinken, përsëriti se Izraeli duhet...

KB: Pas 13 vite luftë, 70 për qind e sirianëve kanë nevojë për ndihmë humanitare

KB: Pas 13 vite luftë, 70 për qind e sirianëve kanë nevojë për ndihmë humanitare

Nju-Jork, 15 mars 2024 (MIA) - Shtatëdhjetë për qind e sirianëve mbështeten në ndihmë humanitare si...

Koktej molotovi është hedhur në një vendvotim në Shën Petersburg, njoftuan mediat lokale

Koktej molotovi është hedhur në një vendvotim në Shën Petersburg, njoftuan mediat lokale

Shën Petersburg, 15 mars 2024 (MIA) - Një koktej molotov është hedhur sot në një vendvotim në qyteti...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR