• e premte, 19 korrik 2024
Marrëdhëniet midis Shkupit dhe Athinës edhe sot në fokus të botimeve javore të gazetave greke

Marrëdhëniet midis Shkupit dhe Athinës edhe sot në fokus të botimeve javore të gazetave greke

 Athinë, 26 maj 2024 (MIA)  - "Letra e Blinkenit mbeti në sirtar",  "Maratona diploma...

Për shkak të turbulencave të forta lëndohen 12 persona në një fluturim të

Për shkak të turbulencave të forta lëndohen 12 persona në një fluturim të "Katar Ervejs" në linjën linjën Doha-Dublin

 Bruksel, 26 maj 2024 (MIA) - Dymbëdhjetë persona janë lënduar për shkak të turbulencave të for...

Borrel: Nevojitet një autoritet palestinez

Borrel: Nevojitet një autoritet palestinez "i fortë" për paqe në Lindjen e Mesme

 Bruksel, 26 maj 2024 (MIA) - Nevojitet nkë autoritet pakestinez "i fortë" për të sjellë paqe n...

Ministri norvegjez ia dorëzoi dokumentet kryeministrit palestinez për njohjen e Palestinës

Ministri norvegjez ia dorëzoi dokumentet kryeministrit palestinez për njohjen e Palestinës

 Bruksel, 26 maj 2024 (MIA) - Ministri norvegjez i Punëve të Jashtme Espen Bart Eide sot në Bru...

Ngjarje edukative për rritjen e ndërgjegjësimit për njerëzit me diabet - vendi ende nuk ka një koncept të zhvilluar për menaxhimin me diabet

Ngjarje edukative për rritjen e ndërgjegjësimit për njerëzit me diabet - vendi ende nuk ka një koncept të zhvilluar për menaxhimin me diabet

 Shkup, 26 maj 2024 (MIA) -  Në organizim të Unionit të shoqatave të diabetikëve dhe Shoqa...

Dy të vdekur nga tornadot në Teksas dhe Oklahoma, 250.000 shtëpi pa energji elektrike

Dy të vdekur nga tornadot në Teksas dhe Oklahoma, 250.000 shtëpi pa energji elektrike

 Uashington, 26 maj 2024 (MIA)  - Të paktën dy persona kanë humbur jetën, ndërsa një numër...

Dimitrovi për

Dimitrovi për "Katimerinin": Është pozitive që as Demokracia e Re e as VMRO-DPMNE nuk ka për qëllim ta shembin urën që e ndërtuam me aq përpjekje

Athinë, 26 maj 2024 (MIA) - Është pozitive ajo që as Demokracia e Re e as VMRO-DPMNE nuk kanë për që...

Rama: Shqiptarët e Italisë janë përbashkuesit kryesorë të të dyja brigjeve të Adriatikut, të cilët nuk ishin detyruar ta ndryshojnë identitetin si bashkëkombësit në Greqi

Rama: Shqiptarët e Italisë janë përbashkuesit kryesorë të të dyja brigjeve të Adriatikut, të cilët nuk ishin detyruar ta ndryshojnë identitetin si bas...

Tiranë, 26 maj 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama, me takimin e sotëm në Milano, i vazhdon...

IDF: Të paktën tetë raketa janë lëshuar nga Rafahu drejt pjesës qendrore të Izraelit

IDF: Të paktën tetë raketa janë lëshuar nga Rafahu drejt pjesës qendrore të Izraelit

 Tel Aviv, 26 maj 2024 (MIA) - Armata izraelite bëri të ditur se të paktën tetë raketa jan...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 26 maj/ 2024 Shkup - Ende nuk ka marrëveshje konkrete, atë që mund t...

Pothuajse 800.00 njerëz evakuohen në Bangladesh para mbërritjes së ciklonit

Pothuajse 800.00 njerëz evakuohen në Bangladesh para mbërritjes së ciklonit

 Dakë, 26 maj 2024 (MIA) - Në Bangladesh pothuajse 800.000 njerëz janë evakuuar nga zonat...

Krahu i armatosur i Hamasit njoftoi se e sulmon Tel Avivin me raketa

Krahu i armatosur i Hamasit njoftoi se e sulmon Tel Avivin me raketa

Tel Aviv, 26 maj 2024 (MIA) - Krahu i armatosur i Hamasit, brigadat Al - Kasam, njoftuan se sot krye...

Kryeprokurori i GJNP-së i hodhi poshtë akuzat se e barazon Izraelin me Hamasin

Kryeprokurori i GJNP-së i hodhi poshtë akuzat se e barazon Izraelin me Hamasin

 Hagë, 26 maj 2024 (MIA) - Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP), Karim Kan...

Micotakis: Maqedonia e Veriut mund vetëm të përfitojë nga marrëdhëniet e mira me Greqinë, rruga evropiane kalon përmes Athinës

Micotakis: Maqedonia e Veriut mund vetëm të përfitojë nga marrëdhëniet e mira me Greqinë, rruga evropiane kalon përmes Athinës

Athinë, 26 maj 2024 (MIA) - Maqedonia e Veriut, si edhe Shqipëria, mund vetëm të fitojë nga marrëdhë...

Pa energji nesër disa pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Karposhit

Pa energji nesër disa pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Karposhit

 Shkup, 26 maj 2024 (MIA) - Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin eletro-shpërndarës...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR