• e hënë, 17 qershor 2024
Ahmeti nga Kërçova: Më 8 maj të thellojmë fitoren e madhe duke rrethuar numrin 4

Ahmeti nga Kërçova: Më 8 maj të thellojmë fitoren e madhe duke rrethuar numrin 4

Shkup, 27 prill 2024  Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në kuadër të aktiviteteve për fushat...

Taravari: VLEN i vetmi opsion shqiptar më 8 maj, ndryshimi po vjen

Taravari: VLEN i vetmi opsion shqiptar më 8 maj, ndryshimi po vjen

Shkup, 27 prill 2024  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në prezantimin...

Bytyqi nga Buteli: Rezultati është zero-zero dhe më 8 maj për fituesin do të vendosim bashkë

Bytyqi nga Buteli: Rezultati është zero-zero dhe më 8 maj për fituesin do të vendosim bashkë

Shkup, 27 prill 2024   “Rezultati është zero-zero, ende nuk ka fitues apo humbës....

Kasami: Krah për krah me qytetarët për Ndryshimin që VLEN

Kasami: Krah për krah me qytetarët për Ndryshimin që VLEN

27 prill 2024  Bartësi i Koalicionit VLEN në njësisë zgjedhore 6, Bilall Kasami, së bas...

Java Evropiane e Imunizimit: Rritet  përfshirja e fëmijëve të vaksinuar, por është ende nën pragun e rekomanduar

Java Evropiane e Imunizimit: Rritet përfshirja e fëmijëve të vaksinuar, por është ende nën pragun e rekomanduar

 Shkup, 27 prill 2024 (MIA) - Në vend shënohet rritja e numrit  të fëmijëve të imunizuar,...

Protestat në kampuset e universiteteve  në SHBA kundër luftës në Gazë vazhduan, profesorët i mbështesin studentët

Protestat në kampuset e universiteteve në SHBA kundër luftës në Gazë vazhduan, profesorët i mbështesin studentët

 Uashington, 27 prill 2024 (MIA) - Studentët që protestuan kundër luftës ndërmjet Izraelit dhe...

Pahori po përgatit një propozim për dialog ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

Pahori po përgatit një propozim për dialog ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

 Lubjanë, 27 prill 2024 (MIA) - Ish-presidenti i Sllovenisë, Borut Pahori, sot ka njoftuar se ë...

Kovaçevski: Asnjëherë më regjim, nuk u dorëzuam më 27 prill, nuk do të dorëzohemi as më 8 maj

Kovaçevski: Asnjëherë më regjim, nuk u dorëzuam më 27 prill, nuk do të dorëzohemi as më 8 maj

Shkup, 27 prill 2024 (MIA) - Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sot në profilin e tij në Fejsbuk...

Gashi: Për çiftet e reja, zero kamata për banesat

Gashi: Për çiftet e reja, zero kamata për banesat

Shkup, 27 prill 2024  Rinia dhe çiftet e reja, e kanë dhe do ta kenë një rëndësi të veç...

Blinkeni pritet të shkojë në Arabinë Saudite në samitin për ekonominë globale dhe për Gazën

Blinkeni pritet të shkojë në Arabinë Saudite në samitin për ekonominë globale dhe për Gazën

Riad, 27 prill 2024 (MIA) - Diplomati më i lartë i Uashingtonit është në mesin e liderëve të cilët p...

Millanoviqi: Kroacia është në fund të BE-së,  vetëm Bullgaria është më keq

Millanoviqi: Kroacia është në fund të BE-së, vetëm Bullgaria është më keq

 Zagreb, 27 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Kroacisë Zoran Millanoviqi sot theksoi se Kroa...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 27 prill/ 2024 Shkup  – Ose i pranon ndryshimet kushtetuese ose...

Sela për MIA-n: Ose i pranon ndryshimet kushtetuese ose duhet të thuash se nuk je për anëtarësim në BЕ

Sela për MIA-n: Ose i pranon ndryshimet kushtetuese ose duhet të thuash se nuk je për anëtarësim në BЕ

Shkup, 27 prill 2024 (MIA) – Ose i pranon ndryshimet kushtetuese ose duhet të thuash se nuk je për a...

Kina dërgoi aeroplanë ushtarakë në Tajvan pasi sekretari shtetëror u largua nga Pekini

Kina dërgoi aeroplanë ushtarakë në Tajvan pasi sekretari shtetëror u largua nga Pekini

Tajpei, 27 prill 2024 (MIA) - Tajvani sot njoftoi për aktivitete të rinovuara ushtarake kineze në af...

Presidenti palestinez Mahmud Abasi në Riad do të bisedojë me liderët ndërkombëtarë për situatën në Gazë

Presidenti palestinez Mahmud Abasi në Riad do të bisedojë me liderët ndërkombëtarë për situatën në Gazë

Riad, 27 prill 2024 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abasi dhe disa përfaqësues të tjerë ndërkom...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR