• e martë, 21 maj 2024
Osmani në hapjen e Konsullatës së Nderit në Antalia

Osmani në hapjen e Konsullatës së Nderit në Antalia

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, pas pjesëmarrjes në Forumin D...

Kandidatura e Siljanovska-Davkovës për presidente të shtetit mbështetet nga 444 delegatë në konventën e VMRO-DPMNE-së

Kandidatura e Siljanovska-Davkovës për presidente të shtetit mbështetet nga 444 delegatë në konventën e VMRO-DPMNE-së

Shkup, 2 mars 2024 (MIA)   - Me 444 vota nga 454 delegatë të pranishëm në konventën e VMRO-DPMN...

ITShKSh shënoi 580-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës dhe përuroi punën e vitit 2023

ITShKSh shënoi 580-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës dhe përuroi punën e vitit 2023

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Në përvjetorin e 580-të të Besëlidhjes së Lezhës, Instituti i Trashëgimis...

"Koha": Rusia lëshon urdhërarrest për tre policë të Kosovës

 Prishtinë, 2 mars 2024 (MIA) - Portali i Kosovës në gjuhën shqipe "Koha" (koha.net) raportoi s...

BDI: Skandaloze, VMRO paralajmëron kamxhikosjen e qytetarëve për shkak të Kryeministrit shqiptar

BDI: Skandaloze, VMRO paralajmëron kamxhikosjen e qytetarëve për shkak të Kryeministrit shqiptar

2 mars 2024 Bashkimi Demokratik për Integrim dënon ashpër deklaratën e sotme të VMRO DPMNE-s...

Hasani në Forumin në  Antalia:  BE-ja nuk mund t’i shmanget zgjidhjeve të vështira nëse dëshiron të jetë aktori i vërtetë global

Hasani në Forumin në Antalia: BE-ja nuk mund t’i shmanget zgjidhjeve të vështira nëse dëshiron të jetë aktori i vërtetë global

Tiranë, 2 mars 2024 (MIA) - Për Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, Bashkimi Evr...

Osmani - Hakan Fidan:  U dakordua formimi i Këshillit strategjik midis dy shteteve

Osmani - Hakan Fidan: U dakordua formimi i Këshillit strategjik midis dy shteteve

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) -  Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në margjinat e pjesëmar...

Siljanovska-Davkova: Presidenti duhet të sillet mbi partinë dhe të bashkojë

Siljanovska-Davkova: Presidenti duhet të sillet mbi partinë dhe të bashkojë

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Zgjedhjet janë para nesh, VMRO-DPMNE-ja dhe...

Rizgjidhet kreu u komunitetit mysliman shqiptar,  para selisë protesta me akuzat se janë

Rizgjidhet kreu u komunitetit mysliman shqiptar, para selisë protesta me akuzat se janë "gylenistë"

Tiranë, 23 mars 2024 (MIA) - Kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar (KMSH) në mbledhjen e sotme të...

Anëtarët e presidencës së BeH-së në një takim me Erdoganin në Antali

Anëtarët e presidencës së BeH-së në një takim me Erdoganin në Antali

Banja Llukë, 2 mars 2024 (MIA) - Anëtarët e Kryesisë së Bosnje e Hercegovinës dhe presidenti turk Re...

Osmani: Të gjendet një qasje ndryshe me mundësimin me shumicë votash KE  vendosë për hapjen e kapitujve

Osmani: Të gjendet një qasje ndryshe me mundësimin me shumicë votash KE vendosë për hapjen e kapitujve

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, mori pjesë në Forumin Diplomat...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 2 mars/ 2024 Shkup - Të dhënat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve...

Arrestohen dhjetë persona, ndalohet një grup kriminal

Arrestohen dhjetë persona, ndalohet një grup kriminal

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Në një aksion të koordinuar policor sot, zyr...

Izraeli vrau tre luftëtarë të Hezbollahut në një sulm në Liban

Izraeli vrau tre luftëtarë të Hezbollahut në një sulm në Liban

Bejrut, 2 mars 2-24 (MIA) - Në përleshjet e rregullta, pothuajse të përditshme, ndërkufitare midis f...

Kovaçevski në takim me Sançezin: Maqedonia e Veriut ka vetëm një të ardhme evropiane me LSDM-në

Kovaçevski në takim me Sançezin: Maqedonia e Veriut ka vetëm një të ardhme evropiane me LSDM-në

Shkup, 2 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Dimitar Kovaçevs...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR