• e enjte, 25 korrik 2024
Viktor Orban e uroi Putinin për fitoren në zgjedhje

Viktor Orban e uroi Putinin për fitoren në zgjedhje

Budapest, 21 mars 2024 (MIA) - Kryeministri hungarez Viktor Orban i cili u rreshtua me Moskën p...

Petrovska: Helikopterët i ndërrojmë për modernizimin e Armatës konform standardeve të NATO-s

Petrovska: Helikopterët i ndërrojmë për modernizimin e Armatës konform standardeve të NATO-s

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska duke folur për detajet lidhu...

Toshkovski në takim me kolegun e tij malazez Sharanoviq, si pjesë e konferencës ministrore në Slloveni në kuadër të procesit Bërdo

Toshkovski në takim me kolegun e tij malazez Sharanoviq, si pjesë e konferencës ministrore në Slloveni në kuadër të procesit Bërdo

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Delegacioni i kryesuar nga ministri teknik i Punëve të Brendshme, P...

Kurti në takim me Saracin: Kosova është e përkushtuar për fqinjësi të mirë dhe përparim të rajonit

Kurti në takim me Saracin: Kosova është e përkushtuar për fqinjësi të mirë dhe përparim të rajonit

Prishtinë, 21 mars 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është takuar sot me përfaqës...

Taravari në iftar me fëmijët me nevoja të veçanta

Taravari në iftar me fëmijët me nevoja të veçanta

Gostivar, 21 mars 2024 (MIA) - Me rastin e 21 marsit - Ditës ndërkombëtare të personave me sindromën...

Mecola: Një BE e zgjeruar është investimi më i mirë në paqe, siguri, stabilitet dhe prosperitet

Mecola: Një BE e zgjeruar është investimi më i mirë në paqe, siguri, stabilitet dhe prosperitet

Bruksel, 21 mars 2024 (MIA) - Në mjedisin e ri gjeostrategjik, një BE e zgjeruar bazuar në objektiva...

Petrovska - Jain: Aleanca është më e sigurt me Suedinë në NATO, mbi një miliard njerëz më të sigurt

Petrovska - Jain: Aleanca është më e sigurt me Suedinë në NATO, mbi një miliard njerëz më të sigurt

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska ka takuar sot ambasadoren e M...

Bumberg: Kina dhe Rusia kanë rënë dakord me Huthët që të mos sulmojnë anijet e tyre në Detin e Kuq

Bumberg: Kina dhe Rusia kanë rënë dakord me Huthët që të mos sulmojnë anijet e tyre në Detin e Kuq

Nju-Jork, 21 mars 2024 (MIA) - Rebelët Huthë të Jemenit i kanë thënë Kinës dhe Rusisë se anijet e ty...

Xhaferi organizoi darkë iftari me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Xhaferi organizoi darkë iftari me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

21 mars 2024   Kryetari...

Pendarovski mori pjesë në stërvitjen e armatës në kazermën

Pendarovski mori pjesë në stërvitjen e armatës në kazermën "Heroi i popullit Strasho Pinxhur" në Petrovec

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski sot në kazermën "Heroi i popullit Stra...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/21 mars/2024 Shkup - Në rrjedhë janë aktivitetet për gjetjen e zgjidh...

Publikohen rezultatet e konkursit të MASH-it për këngën më të mirë të nxënësve

Publikohen rezultatet e konkursit të MASH-it për këngën më të mirë të nxënësve

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Me rastin e Ditës Botërore të Poezisë Ministria e Arsimit dhe Shkencës s...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL është i pamundur pa mbështetjen e SHBA-së

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL është i pamundur pa mbështetjen e SHBA-së

Prishtinë, 21 mars 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa osmani, pas takimit të sotëm me nd...

Prokuroria po merr masa për sulmin ndaj gazetarit Furkan Saliu

Prokuroria po merr masa për sulmin ndaj gazetarit Furkan Saliu

Shkup, 21 mars 2024 (MIA) - Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Kërçovë është njoftuar...

Spajiq: Qeveria malazeze ka kufizuar marzhin e mbi 500 produkteve

Spajiq: Qeveria malazeze ka kufizuar marzhin e mbi 500 produkteve

Podgoricë, 21 mars 2024 (MIA) - Qeveria malazeze në seancën e sotme ka marrë vendim që të kufizojë m...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR