• e hënë, 24 qershor 2024
Netanjahu: Ekziston datë për pushtim të qytetit Rafah

Netanjahu: Ekziston datë për pushtim të qytetit Rafah

Jerusalem, 8 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu sot deklaroi se "ek...

SHGM DHE SPGPM me parashtresë deri tek MPB për arrestimin e gazetarit Furkan Saliu

SHGM DHE SPGPM me parashtresë deri tek MPB për arrestimin e gazetarit Furkan Saliu

Shkup, 8 prill Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) dhe Sindikata e Pavarur e Gazetarëv...

Gjykata e posaçme e ka refuzuar kërkesën e Berishës dhe Malltezit për heqjen e masës së arrestit shtëpiak

Gjykata e posaçme e ka refuzuar kërkesën e Berishës dhe Malltezit për heqjen e masës së arrestit shtëpiak

Tiranë, 8 prill 2024 (MIA) - Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (GJKKO),...

Taravari: Komuna e vetme në botë, ku valon flamuri rom është Komuna e Gostivarit

Taravari: Komuna e vetme në botë, ku valon flamuri rom është Komuna e Gostivarit

Tetovë, 8 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president nga koalicioni "Vlen", Arben Taravari dhe...

Toshkovski: Çdo veprim i ndërmarrë nga nëpunësit policorë, e është i lidhur me arrestimin e Saliut, do të hetohet

Toshkovski: Çdo veprim i ndërmarrë nga nëpunësit policorë, e është i lidhur me arrestimin e Saliut, do të hetohet

Shkup, 8 prill 2024 (MIA) - Kontrolli i brendshëm do ta hetojë veprimin e nëpunësve policorë li...

PDSH: Taravari si Mickovski - nuk i intereson integrimi në BE, por pushteti!

PDSH: Taravari si Mickovski - nuk i intereson integrimi në BE, por pushteti!

Tetovë, 8 prill Partia Demokratike Shqiptare dënon ashpër gjuhën e Taravarit, i cili në mes...

Taravari në takim me OEMVP-në: Fokus i veçantë zhvillimi ekonomik

Taravari në takim me OEMVP-në: Fokus i veçantë zhvillimi ekonomik

Shkup, 8 prill 2024 (MIA) - Kandidati i koalicionit VLEN, Arben Taravari bashkë me liderët e koalici...

Uji në Sena në gjendje alarmante para fillimit të LO në Paris

Uji në Sena në gjendje alarmante para fillimit të LO në Paris

Paris, 8 prill 2024 (MIA) - Pothuajse 100 ditë para fillimit të Lojërave Olimpike në Paris, organiza...

Ademi nga Fronti Europian në Çair: Ja kazinot dhe bastoret e Rafetit dhe Izetit

Ademi nga Fronti Europian në Çair: Ja kazinot dhe bastoret e Rafetit dhe Izetit

Shkup, 8 prill 2024  Jemi në Çair ku për 20 vite me rradhë qeveris Izet Mexhiti.

VLEN-i prezantoi programin ekonomik para bizneseve shqiptare

VLEN-i prezantoi programin ekonomik para bizneseve shqiptare

8 prill 2024 Sot kishim kënaqësinë që të bisedojmë me bizneset shqiptare, pjesë të Odës Ekon...

Serbia - e vetmja kandidate për anëtarësim që nuk është harmonizuar me vendimet e politikës së jashtme të Këshillit të BE-së

Serbia - e vetmja kandidate për anëtarësim që nuk është harmonizuar me vendimet e politikës së jashtme të Këshillit të BE-së

Beograd, 8 prill 2024 (MIA) - Serbia është i vetmi vend kandidat për anëtarësim në BE në Ballkanin P...

Në Universitetin e Tetovës u shënua Dita Botërore e Shëndetësisë

Në Universitetin e Tetovës u shënua Dita Botërore e Shëndetësisë

Shkup, 8 prill  Me rastin e Ditës Botërore të Shëndetësisë, Fakulteti i Shkencave Mjekë...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/8 prill/2024 Shkup, 8 prill 2024 (MIA) - Bordi i drejtorëve të Odës ekonomike amerikan...

Imerlije Saliu: Do jem gruaja e parë me mbulesë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Imerlije Saliu: Do jem gruaja e parë me mbulesë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Shkup, 8 prill 2024  Kandidatja e VLEN-it, në zonën e gjashtë zgjedhore, Imerlije Saliu...

Lista Serbe: Ndërkombëtarët janë të verbuar nga dashuria ndaj regjimit antiserb të Kurtit

Lista Serbe: Ndërkombëtarët janë të verbuar nga dashuria ndaj regjimit antiserb të Kurtit

Prishtinë, 8 proill 2024 (MIA) - Lista Serbe ka blërë të ditur sot se janë të zhgënjyer me qëndrimin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR