• e hënë, 17 qershor 2024
SHBA-ja me sanksione për ndihmësit e huthëve, Kuds dhe Hezbollah

SHBA-ja me sanksione për ndihmësit e huthëve, Kuds dhe Hezbollah

Uashington, 26 mars 2024 (MIA) - SHBA-ja sot ka imponuar sanksione antiterroriste kundër mbështetësv...

Më shumë se 61,4 milionë votues do të mund të votojnë në zgjedhjet lokale në Turqi të dielën

Më shumë se 61,4 milionë votues do të mund të votojnë në zgjedhjet lokale në Turqi të dielën

Ankara, 26 mars 2024 (MIA) -  Gjithsej 61.441.882 votues do të mund të votojnë në zgjedhjet lok...

Nga turizmi vitin e kaluar Shqipëria ka realizuar të ardhura nga katër miliardë euro

Nga turizmi vitin e kaluar Shqipëria ka realizuar të ardhura nga katër miliardë euro

Tiranë, 26 mars 2024 (MIA) - Të dhënat nga Banka e Shqipërisë tregojnë se ekonomia shqiptare ka përf...

Raportuesja speciale e KB-së: Ka arsye legjitime që të tregohet se Izraeli ka kryer gjrnocid në Gaza

Raportuesja speciale e KB-së: Ka arsye legjitime që të tregohet se Izraeli ka kryer gjrnocid në Gaza

Gjenevë, 26 mars 2024 (MIA) - Raportuesja speciale e Kombeve të Bashkuara (KB) për Palestinën, Franç...

Në UT u promovua libri “N’kohë për veten: një udhërrëfyes për të gjetur paqen”

Në UT u promovua libri “N’kohë për veten: një udhërrëfyes për të gjetur paqen”

Shkup, 26 mars 2024 (MIA) - Në hapësirat e Fakultetit Pedagogjik në Universitetin e Tetovës, sot u p...

Kuleba e ftoi Perëndimin që të dërgojë sisteme për mbrojtje kundërajrore Patriot në Ukrainë

Kuleba e ftoi Perëndimin që të dërgojë sisteme për mbrojtje kundërajrore Patriot në Ukrainë

Kiev, 26 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmitri Kuleba sot u ka bërë thi...

Taravari takon intelektualët për programin presidencial

Taravari takon intelektualët për programin presidencial

Shkup, 26 mars 2024 (MIA) - Kandidati për president nga koalicioni VLEN, Arben Taravari sot ishte në...

Kurti, Osmani, Hovenier dhe Rode për përvjetorin nga vrasja e qindra civilëve në Kosovë më 26 mars 1999: Dëshmi se NATO-ja duhej të intervenojë

Kurti, Osmani, Hovenier dhe Rode për përvjetorin nga vrasja e qindra civilëve në Kosovë më 26 mars 1999: Dëshmi se NATO-ja duhej të intervenojë

Prishtinë, 26 mars 2024 (MIA) - Në disa vende në Kosovë sot, me manifestime komemorative, u shënua 2...

Konjufca: Njohja ndërkombëtare e Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë pjesë thelbësore e marrëveshjes përfundimtare

Konjufca: Njohja ndërkombëtare e Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë pjesë thelbësore e marrëveshjes përfundimtare

Prishtinë, 26 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se dialogu...

FBI: Nuk ka dëshmi se shembja e urës në Baltimor lidhet me terrorizëm

FBI: Nuk ka dëshmi se shembja e urës në Baltimor lidhet me terrorizëm

Uashington, 26 mars 2024 (MIA) - Byroja Federale e Hetimeve të SHBA-së (FBI) sot kumtoi se nuk besoj...

Çmimi i Lionel Mesit ka filluar të bjerë

Çmimi i Lionel Mesit ka filluar të bjerë

Majami, 26 mars 2024 (MIA) - Çmimi i sulmuesit të Inter Majamit, Lionel Mesi është ulur për 5 milion...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/ 26 mars/ 2024 Shkup - Me rastin e katër vjetorit të anëtarësimit të...

Katar: Ende zgjasin  negociatat indirekte mes Izraelit dhe Hamasit për armëpushim në Gaza

Katar: Ende zgjasin negociatat indirekte mes Izraelit dhe Hamasit për armëpushim në Gaza

Doha, 26 mars 2024 (MIA) - Autoritetet e Katarit kanë njoftuar sot se negociatat indirekte ndërmjet...

Gazë: 12 persona u mbytën derisa bënin përpjekje të notonin drejt ndihmave humanitare, gjashtë persona humbën jetën në turmë

Gazë: 12 persona u mbytën derisa bënin përpjekje të notonin drejt ndihmave humanitare, gjashtë persona humbën jetën në turmë

Gazë, 26 mars 2024 (MIA) - Dymbëdhjetë persona humbën jetën në det jo larg bregut të Gazës veriore,...

Këshilli rus për siguri kombëtare pohon se Ukraina qëndron pas sulmit në sallën e koncerteve

Këshilli rus për siguri kombëtare pohon se Ukraina qëndron pas sulmit në sallën e koncerteve

Moskë, 26 mars 2024 (MIA) - Edhe krahas pohimeve të Shtetit Islamik, sekretari i Këshillit për sigur...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR